Uudised

Algas loodussõbralike töötubade sari

laine uudised-laine
29. jaanuar 2018
24. jaanuaril algas Arengukoostöö Ümarlaua töötubade sari, mille eesmärk on anda praktilisi oskuseid loodussõbralikuks eluviisiks.

Esimeses töötoas räägime mänguasjadest – millistes mänguasjades on ohtlikud ained? Kuidas on võimalik, et mõnede mänguasjade puhul ei kehti ohutusnõuded? Kuidas tuhandete mänguasjade seast enda lapsele sobivaid valida? Jutu kõrvale teeme väikesed taaskasutatud lõngast nukud. 

AKÜ kommunikatsioonijuht Katrin Pärgmäe sõnul tekkis vajadus töötubade järele elust enesest. “Korraldame sageli loenguid kestlikust arengust ja nägime inimeste soovi kohe käed külge lüüa. Igas töötoas saab inimene konkreetse oskuse, mida kasutada ja edasi anda.”

Veebruaris toimuvates töötubades saab ise teha kehahooldusvahendeid ja puhastusvahendeid. Balti Keskkonnafoorumi andmetel on teada üle 200 aine, millel on hormoonsüsteemi kahjustav mõju. Sellele vaatamata kasutatakse paljusid neist nii kodukeemias kui kosmeetikas. Töötubades teeme ise vahendeid, mis on töötavad sama hästi kui poest ostetud, kuid on ohutud inimesele ja loodusele. 

Märtsis räägime, kuidas teha teeseenejooki ehk kombuchat ning arutame, milline on pudelis ostetud karastusjookide mõju tervisele ja loodusele. Märtsi lõpus on juba kevade tunne, siis on jutuks permakultuur linnaaedades. Aprilli teemad on roheline kontor ja riiete taaskasutus. 

Töötoad korraldab Arengukoostöö Ümarlaud koostöös Balti Keskkonnafoorumi ja Eesti Rohelise Liikumisega. Töötubade korraldamist rahastab Euroopa Komisjon.

Lisainfo ja registreerimine: http://www.terveilm.ee/leht/blogi/s22stva-eluviisi-tootoad-tallinnas