Uudised

Algas Noored Kooli hooaja viimane kandideerimisvoor

laine uudised-laine
25. jaanuar 2016

Programm Noored Kooli võtab 25. jaanuarist kuni  13.märtsini vastu avaldusi kõrgharidusega inimestelt, kes soovivad alustada tööd õpetajana.

Sügisel viib programm Noored Kooli klasside ette juba kümnenda lennu noori inimesi. Osalejad on tihedas konkurentsis välja valitud oma silmapaistva tausta ning võimete poolest ning programmi ajal ja järel oodatakse neist olulist lisajõudu Eesti hariduselu edendamisele.

„Väljavalitud osalejatele, kes on valmis vähemalt kaheks aastaks minema tööle Ida-Virumaa koolidesse, oleme sel aastal esmakordselt pakkunud välja ka lisastipendiumi 1000 eurot aastas. Loodame, et see aitab noortel teha koolivalikut piirkonna kasuks, kus neil on võimalus suur panus anda,“ rääkis Noored Kooli tegevjuht Kristi Klaasmägi.

Programmi otsitakse kõrgharidusega aktiivseid inimesi, kes on valmis oma karjääris suure muutuse tegema ja alustama järgmisest sügisest vähemalt kaheks aastaks uut tähenduslikku elu õpetajana. Programmi sobivad vaid osalejad, kellel pole eelnevalt õpetajaharidust. Valituks osutumisel on kõige määravamad osaleja motivatsioon, tema haridus ja varasem ühiskondlik aktiivsus ning loomulikult esinemis- ja juhtimisoskused, mida testitakse mitmetes kanideerimisvoorudes.

„Aastatagune vaimustus Noored Koolist ja õpetajaametist pole kuhugi kadunud. Jah, vahepeal on väsimus, stress, väikesed tagasilöögid ning pettumused. Aga siis on need päevad, kui õpilased vaimustuvad põnevatest ülesannetest või kui õpilane, kes varem absoluutselt kaasa ei töötanud, on nüüd tunnis motiveeritud ja aktiivne. Koolis on iga päev väljakutse ja see panebki üha enam pingutama,“ rääkis oma esimesest poolaastast õpetajana Gerda Rohi Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumist.

Noored Kooli nõukogu esimees Priit Perens, kes igapäevaselt on Swedbanki Balti panganduse juht, elab väga kaasa Eesti hariduse arengutele ning panga poolt on programmi asutamisest peale olnud Noored Koolile suur tugi. „See, mida need noored õpetajatena koolis ning vilistlastena pärast programmi lõppu õpilaste jaoks teevad, on võimas. Olgu see siis igapäevane motiveeriv meeleolu klassis või mõni õppevahend või kogukonnaprojekt, millele noored õpetajad on aluse pannud, meie rõõm pangas on olla nendele õpetajatele toeks selles tulevikku suunatud missioonis,“ lisas Priit Perens.

Programmi kandideerimine on avatud kuni 13.märtsini. Väljavalitud osalejad alustavad ettevalmistuskoolitust aprilli lõpus.

Täpsem info kandideerimise eelduste ja etappide kohta leiate

Täpsem info kandideerimise eelduste ja etappide kohta leiate www.nooredkooli.ee/kandideeri

Lisainformatsioon:
Helen Sabrak
Noored Kooli kommunikatsioonijuht
Tel: 5662 5888
e-post: helen.sabrak@nooredkooli.ee