artikkel

21. septembril algavad digitöötoad vabaühendustele

laine
11. september 2017
Foto:
Sellest sügisest korraldab vabaühenduste liit praktilisi veebiseminari vormis töötubasid, et vabaühendused digioskustes –  arvutiprogrammide ja nutirakenduste kasutamises – pädevamaks saaksid ning liikmetele lisanduks kindlust uusi oskusi oma igapäevatöösse põimida. Kaasa löömiseks ei pea olema IT guru. Samuti ei pea reisima ka Tallinna.  Küll aga peab veebiseminari toimumise ajal käepärast olema arvuti (või hea kaaslane oma arvutiga) ning toimiv internetiühendus. Septembrist veebruarini on toimumas 10 digitöötuba. Esimene neist toimub juba 21. septembril!

Digitöötubadesse ootame vabaühenduste liikmed kõikjalt üle Eesti ning eeesmärgiks on see, et vabaühendused jõukohasel moel ja samm-sammult igapäevatööd hõlpsamaks muutvate digvahendite kasutamisel pädevamaks saaksid. Ikka selleks, et sõnumid mõjusad oleksid ning koos veel rohkem jõuaks. Koolitus on kõigile vabaühenduste liikmetele tasuta.

Töötubasid septembrist veebruarini on plaanis 10 ning need saavad toimuma enamasti neljapäeviti sagedusega üks kuni kolm korda kuus. Ühe töötoa kestus on kuni kaks tundi. Digitöötoad toimuvad koostöös Addenda OÜ-ga  GotoTraining veebikeskkonnas. Teemadega saad tutvuda SIIN.

Esimene veebiseminar
, milles juhendame, kuidas suhelda e-keskkonnas vabaühenduste ühe olulisma partneri – riigiga -, toimub  21. septembril kell 15.30-17.00. Seminarile saad registreerida, klõpsates heakodanik.ee/digivoimekus/ajakava lehel töötoa nimel. Kui oled edukalt registreerunud, ilmub Sinu meilipostkasti kinnituskiri. Meeldetuletused, et oled töötuppa registreerunud, jõuavad seejärel Sinuni ka päev ja tund enne seminari algust.

Ehkki veebiseminar annab võimaluse omandada koolitaja juhendamisel teadmisi reaalajas just Sulle sobivas paigas, saavad huvilised kohale tulla ka seminarikeskusesse Tallinnas. Esimese digitöötoa keskus, kuhu mahub kuni 20 huvilist ning kus paiknevad ka koolitaja ja veebiseminari moderaator, asub Tammsaare ärikeskuses Addenda OÜ ruumides.

Lingid registreerimiseks teistesse töötubadesse muutuvad aktiivseks hiljemalt nädal enne seminari toimumispäeva.

Juhul, kui selgub, et aeg enam ei sobi, palun anna sellest esimesel võimalusel märku aadressil liia@heakodanik.ee. Nii saavad osalemisvõimaluse teised huvilised. Samal aadressil kirjuta ka siis, kui sul on digitöötubadega seoses mõni muu mure, küsimus või mõte.

Vabaühenduste digitöötubasid saab reaalajas jälgida ja ülesandeid üle interneti kaasa teha kõikjal üle Eesti, pealinna reisimata. Näiteks oma töökohal, kodus või mujal mugavas paigas, kus käepärast on töökorras arvuti või muu nutiseade ja olemas on ka stabiilne internetiühendus. Kui reaalajas osaleda ei ole võimalik või mõni küsimus jäi lahtiseks, saab töötubasid järelvaadata endale mugaval ajal. Salvestuste lingi lisame projekti teemalehele orienteeruvalt nädal pärast töötoa toimumist reaalajas.

Projekti rahastavad siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK).

Lisainfo: www.heakodanik.ee/digivoimekus ning Facebookis.

Küsi lisaks

Liia Ringo

digitöötubade projektijuht

liia@heakodanik.ee