Uudised

Alustavad õpetajad õpetavad Narva lastele eesti keelt ja 21. sajandi oskuseid

laine uudised-laine
5. juuli 2022

Täna algab Narvas Noored Kooli linnalaager, kus osaleb üle 400 kohaliku õpilase. Lapsed õpivad kahenädalase laagri jooksul eesti keelt ja arendavad õpi- ja sotsiaalseid oskuseid. Õpilasi juhendavad tänavu Noored Kooli hariduse eestvedajate arenguprogrammiga liitunud 28 alustavat õpetajat, kes asuvad septembrist õpetajana tööle koolidesse üle Eesti.

Narva Soldino Gümnaasiumis toimuvas laagris osaleb üle 400 lapse kõikidest Narva koolidest. 

Laagris toimub töö gruppides ning õpetaja juhendamisel toimetatakse kindla projekti kallal. Näiteks õpivad lapsed sõnavara läbi geopeituse, ehitavad linnamaketti, kirjutavad koos retseptiraamatut ning tegelevad taaskasutuse ja liiklusteemadega. 

Noored Kooli koolitusjuht Marie Nõgisto sõnas, et linnalaager arendab õpilaste suhtlemis- ja õpioskusi. “Lapsed ja noored saavad laagris gruppides tegutseda projektõppe vormis. Õpilaste jaoks on see võimalus kogeda õppimisega seotud eduelamusi projekti kavandades, elluviies ja esitledes. Laagris arenevad õpilaste sotsiaalsed- ja suhtlusoskused ning tekib oluline täiendav võimalus eesti keele praktiseerimiseks,” märkis Marie Nõgisto.

Kogu töö ja suhtlus toimub linnalaagris eesti keeles keelekümbluse meetodil.

Linnalaagri tegevusi juhendavad 28 Noored Kooli arenguprogrammi 16. lennu osalejat, kes on enne linnalaagrit läbinud ca 100 tundi pedagoogilist koolitust. Linnalaagri ajal toetavad alustavaid õpetajaid ka kogenud tegevõpetajad.

Linnalaager on Noored Kooli programmi osalejate ettevalmistuse üks osa. Vähem kui kahe kuu pärast alustavad nad õpetajatööd Noored Kooli partnerkoolides üle Eesti ning annavad enda panuse sellesse, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. 

Üks linnalaagri juhendajatest, endine näitleja ja sügisest Audru Koolis matemaatikaõpetajana tööle asuv Jaanus Mehikas loodab, et õpilased saavad laagris arendada ajaplaneerimist, eesmärgipärast tegevust, meeskonnatööd ning kaasa julguse võõras keeles rääkimist proovida.

Linnalaagris osalemine on laste jaoks tasuta. Laagri toimumist toetavad Narva linn, Briti Nõukogu ja Tartu, Narva ning Sillamäe vabatahtlikud.