Uudised

Anna teada aasta spordivabatahtlikest

laine uudised-laine
10. oktoober 2016

Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine SCULT.com kuulutas esmakordselt Eestis välja Aasta Spordivabatahtlike Konkursi 2016. Kandidaate saavad kuues alljärgnevas kategoorias esitada nii eraisikud kui organisatsioonid.

Kandidaate saab esitada järgmistes kategooriates:

 • Aasta spordivabatahtlik
 • Aasta spordivabatahtlik noor
 • Aasta spordivabatahtlik rändur
 • Aasta spordivabatahtlike kaasaja
 • Aasta spordivabatahtlike sõber
 • Aasta spordivabatahtlike innustaja koolis

Konkursi tähtaeg on 31. oktoober 2016 kl 24:00.

Aasta Spordivabatahtlik on konkursi peaauhind aasta parimale spordivabatahtlikule inimesele Eestis; Aasta Noor Spordivabatahtlik on vanuses kuni 18 eluaastat; Aasta Spordivabatahtlik Rändur on vabatahtlikuna kaasa löönud väljaspool Eestit toimunud spordisündmustel; Aasta Spordivabatahtlike Kaasaja on organisatsioon või eraisik, kes on oma tegevusse (sündmus või klubi) vabatahtlikke eeskujulikult kaasanud; Aasta Spordivabatahtlike Sõber on organisatsioon või eraisik, kes on spordivabatahtlike tegevusele kaasa aidanud; Aasta Spordivabatahtlike Innustaja Koolis on haridustöötaja, kes on motiveerinud õpilasi või üliõpilasi osalema vabatahtlikena spordivõistlustel ja spordiklubides.

Rahvusvahelise Spordivabatahtlike Liikumise SCULT käivitaja Ott Pärna sõnul on spordivabatahtlikel keskne roll suurema osa spordisündmuste või spordiklubide juures, kuid nende tunnustamine on seni jäänud tagaplaanile. Pärna loodab, et spordivabatahtlike märkamine aitab ühest küljest tuua vabatahtliku töö juurde rohkem inimesi ja teisalt innustada ning motiveerida seniseid tublisid vabatahtlikke panustama ka edaspidi. “Kutsume kõiki üles märkama tunnustust väärivaid spordivabatahtlikke enda ümber ja neist meile teada andma,” lisas Pärna.

KANDIDAATIDE ÜLESSEADMINE:

Ettepanekuid kandidaatide osas saab saata kuni 31. oktoobrini 2016 e-mailile: estonia@scult.com koos allpool toodud lisainfoga:

 • Kandidaadi nimi, vanus, e-mail ja telefon.
 • Millises auhinnakategoorias kandidaat esitatakse?
 • Mida on kandidaat teinud spordivabatahtlike valdkonnas (kirjelda kuni 5 lausega kandidaadi tegevust spordivabatahtlike valdkonnas).
 • Miks on soov kandidaati esile tõsta (põhjenda kuni 5 lausega, miks kandidaat Sinu hinnangul tunnustust väärib)?
 • Lisainfo kandidaadi osas (võid lisada lingi fotodele, meedias ilmunud artiklile vms).
 • Foto esitatava kandidaadi kohta (kuni 2 MB).
 • Esitaja(-te) nimi ja kontakt, et saaksime vajadusel lisainfo jaoks ühendust võtta.

Auhinnakomisjoni kuuluvad erinevad spordivaldkonnaga seotud organisatsioonid ja aktiivsed-sportlikud ühiskonnategelased erinevatelt elualadelt.

Võitjad kuulutatakse välja 11. novembril 2016 Tallinna Ülikoolis toimuval Spordisõprade ja vabatahtlike inspiratsioonipäeval SCULT FEST 2016, vthttps://www.facebook.com/events/221811048235569/ (Inspiratsioonipäevale registreerimine avatakse 10.10.2016 siin: www.scult.com).

Vabatahtlik tegevus on oma aja, energia või oskuste pakkumine vabast tahtest ja tasu saamata. Vabatahtlikud aitavad teisi või tegutsevad peamiselt avalikes huvides ja ühiskonna heaks. Spordi- ja kehakultuuri valdkonna vabatahtlikud panustavad ühiskonda väga erinevatel viisidel – treeneritena, kohtunikena, klubi- ja meeskonnajuhtidena ning personalina, spordisündmuste korraldajatena, lapsevanematena, noorte juhendajatena, abilistena joogipunktides ja võistluspaikades, samuti ka seenioritena näiteks riietehoidudes, registratuurides jne. SCULT on Eestist alguse saanud Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine, mis aitab Eestis ja rahvusvaheliselt kokku viia spordisündmuste korraldajaid, spordiklubisid ja vabatahtlikke.

Auhinnakonkurssi toetavad: Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuuriministeerium ja Siseministeerium.

Jooksev lisainfo ja uudised: https://www.facebook.com/ScultEstonia.

Lisainfo: Pille Muni
Tel. +372 510 4706
E-mail: estonia@scult.com
Spordiaasta MTÜ
SCULT – Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine
www.scult.com