Uudised

Annetustekogujate kommunikatsiooniseminaril on näited Eestist ja Soomest

laine uudised-laine
17. oktoober 2016

Hea Kodanik ja “Ma armastan aidata” annetuskeskkond kutsuvad 11. novembril Arhitektuurikatlasse (Tallinn, Põhja puiestee 27a) ühisseminarile “Kuidas küsida annetusi – kommunikatsioonist Eestis ning näidetest Soomest”. Lahendame koos kommunikatsioonieksperdi Kaspar Jõgevaga praktilisi ülesandeid, et enda tegevust ajakirjanikele paremini selgitada, ning kuulame Pia Tornikoskit, kes räägib, milliste kampaaniatega on raha kogutud Soomes. Lisaks esitleme koostöös annetuste kogujatega sündinud annetuste kogumise hea tava juhendit.

Kava

12:00–12:15 Kogunemine

12:15–12:45 Urmo Kübar: Annetamise hea tava juhendi esitlus

12:45–14:15 Kaspar Jõgeva: Kuidas viia enda sõnum massidesse?

Eestis on sadu vabaühendusi, mis kõik tegelevad ühiskondlikult oluliste teemadega. Ajakirjanikel on aga piiratud hulk aega. Uudistetoimetuse ajakirjaniku postkasti maandub igapäevaselt sadu pressiteateid, mille lugemisele kulutatakse kuni veerand tundi päevas. Selge on see, et kõik pressiteated ei saa läbitöötatud. Kuidas me siis vabaühenduste sõnumid ühiskonda viime?

Sellest räägib endine Postimehe ajakirjanik Kaspar Jõgeva. Praegu töötab Kaspar JLP kommunikatsioonibüroos, nõustades erinevaid organisatsioone kommunikatsiooni teemal. Kaspar räägib, kuidas teha oma teema pressile arusaadavaks ning milliseid tööriistu oma sõnumite massidesse viimiseks kasutada.

14:15-14:30 Kohvipaus

14:30-16:00 Pia Tornikoski: Fundraising in Finland – giving and asking culture and trends (inglise keeles)

Pia Tornikoski on Finnish Fundraising Associationi vanemkonsultant ning tema vastutusel on Soome vabaühenduste nõustamine annetuste kogumisel. Pia on aidanud korraldada erinevaid kampaaniaid ning panustanud valitsuse kommunikatsiooni annetamist puudutavate teemade juures. Lisaks on ta töötanud turundusjuhina Soome SOS Lasteküla heaks, valmistades ette nii kohalikke kui ka üleriiklike kampaaniaid.

Pia ettekanne keskendub erinevatele annetuste kogumise kampaaniatele, peegeldab Finnish Fundraising Associationi tegevust ning Soome annetuskultuuri üldisemalt.

16:00 “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna fotonäituse “Kas keegi teine ei võiks aidata?” fotode kinkimine liikmetele

16:30 Lõpetamine ja koogisöömine

Palun anna enda tulekust teada siin hiljemalt 7. novembriks.