Uudised

Arstiteaduse tudengid kutsuvad Eestile tervist kinkima

laine uudised-laine
8. veebruar 2016

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts (EAÜS) tähistab sel aastal oma 25. sünnipäeva, juubeliaasta tähistatakse EAÜSi visiooni viimisega laiema üldsuseni, selleks visiooniks on ei rohkem ega vähem kui: “Maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elavad Eestis”.

Juubeli puhul palub EAÜS teil korraldada oma kollektiivis, organisatsioonis, sõpruskonnas tervist edendav, kahjulikke harjumusi vähendav ettevõtmine. Olgu selleks alkoholivaba üritus, koosoleku pidamine kõndides või suitsetamisest loobumisega säästetud raha annetamine heategevuseks – projekti läbiviimisega teete tervisekingituse lisaks EAÜSile ka endale ja Eestile ning nii jõuame üheskoos lähemale meie unistusele, et maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elavad Eestis.

EAÜS25 kodulehel on võimalik tervisekingituse tegemiseks leida kasulikku infot, viiteid ja näiteid ning soovi korral sisestada oma kingitus vastavasse vormi. Tervisekingituste näited on lihtsustamiseks jaotatud nelja gruppi: suitsetamisest loobumine, alkoholi tarvitamise vähendamine, toitumise parandamine ja füüsilise aktiivsuse suurendamine. Soovitusi lugedes tasub meeles pidada ka terviseküsimuste mitmetahulisust – näiteks aitavad stressiga paremini toime tulla nii tervislik toitumine kui füüsiline aktiivsus. Esitatud näited ei piira kindlasti kedagi kasutamaks oma lähenemist. Vastupidi – Selts ootab huviga teie ideid!

Lisainfo:
www.eays25.ee või eays.juubel@gmail.com