Uudised

ARVA: SoM kinnitas uue HMNi tingimused, regionaalsed kooskõlastusringil

laine uudised-laine
18. märts 2019

Viimastena on hasartmängu maksu jagamise tulevase korraga kusagile jõudnud sotsiaal- ja rahandusministeeriumid. Esimene jõudis avaliku aruteluta tingimused ära kinnitada, teine ootab kommentaare.

Kui eelmisel nädalal küsisime arvamusi SoMi eelnõu kohta, siis määruse kinnitamine jõudis paraku vahepeal kätte ja nüüd saab tulevikuks ettepanekuid teha. Jätkuvalt ootab neid alari@heakodanik.ee.

Esimene väikeprojektide taotlusvoor avaneb 27. märtsil ja kõik käib RTK e-toetuste keskkonna kaudu. Strateegilised partnerid sotsiaalministeeriumile valitakse eraldi voorus ja neid tingimusi alles mõeldakse. 

SoMi uue korra leiad siit ja seletuskirja siit. 20. märtsil toimub ka temaatiline infotund, vaata siit.

Varasemad regionaalsete investeeringute toetused, mida jagasid EAS ja siis RTK, on nüüd maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetused (harjuge juba uue lühendiga MATA). Suurim muudatus, nagu varem hoiatatud, seisneb toetuste andja järjekordses muutumises – edaspidi on selleks iga maakonna arendusorganisatsioon (MARO) ehk enamasti KOVide liit või arenduskeskus. Toetuste tehniline pool jääb edasi RTKsse. Teine olulisem muutus on igas maakonnas esmalt taotlemisõigusega projektide nimekirja tekitamine.

Määruse eelnõu leiad siit ja seletuskirja siit.

RaMi eelnõule palun kommentaare 28. märtsiks, ikka alari@heakodanik.ee.