artikkel

Arvamusfestival alustab kuuendat ideekorjet

laine
Foto:
Arvamusfestival toob 10.-11. augustil Paides taas kokku Eesti inimeste ja ühiskonna jaoks tähendusrikkad teemad, et luua arutlevat demokraatiat ja ühisloomes sündivaid lahendusi hindav Eesti.
Kutsume teid korraldama 2018. aasta festivalil oma arutelu!

Millised on need veel toimumata vestlused,  selgeks rääkimata teemad ja lahendamata vastuolud, mille taga seisavad olulised muutused? Milline on see uus teadmine, kogemus või võimalik lahendus, mille jagamine inspireeriks tegudele? Usume, et teil on teemasid aruteludeks, mis pakuvad huvi nii teie sihtrühmadele kui ka laiemale avalikkusele.

Miks esitada oma idee?

Kuuendat aastat toimuv Arvamusfestival on avatud platvorm, mis võimaldab arutada olulistel teemadel, leida kaasamõtlejaid ja koostööpartnereid, saada konstruktiivset kriitikat, õppida korraldama häid ja huvitavaid arutelusid ning oma organisatsiooni, teema ja ettepanekutega avalikus diskussioonis silma paistma. Arvamusfestivali programm valmib koostöös üle saja partneriga.

Arvamusfestivali külastab ligi 10 000 inimest üle Eesti, kohal on sajad eksperdid, otsustajad ja arvamusliidrid eri sektoritest ja valdkondadest. Arutelusid korraldavad nii vabaühendused, ministeeriumid jt ametiasutused, ettevõtted, aga ka aktiivsed eraisikud. Iga aasta on need partnerid erinevad ja igal aastal leiavad ka uued inimesed tee festivalile. Tagasiside küsitlusele vastanutest soovivad 97% ka järgmisel aastal tagasi tulla.

Kas festivali meeskond aitab arutelu korraldada?

Ideekorje on esimene etapp arutelu jõudmisel Arvamusfestivali programmi. Pärast seda täpsustatakse arutelu teemapüstitus, vorm, osalejate koosseis jms koostöös teiste sama aruteluala korraldavate organisatsioonidega. Kogu tegevust nõustab ja toetab Arvamusfestivali kuraator.

Eesti Vabariigi sajandal juubeliaastal kinnitame Arvamusfestivali aruteludega seda, et tahame edasigi elada demokraatlikus ühiskonnas ja peame oluliseks vabadust rahumeelselt koguneda oma kaasmaalastega mõtteid vahetama meile olulistel teemadel.

Palun esitage oma idee 4.veebruariks ideekorjesse  lehel www.arvamusfestival.ee/ideekorje.

Ootame teie arutelude ideid!

Arvamusfestivali meeskonna nimel
Maiu Lauring
Arvamusfestival 2018 eestvedaja