Uudised

Arvamusfestivali kultuuriprogramm toob Paidesse kontserdid, filmid ja näitused

laine uudised-laine
29. juuli 2020

Arvamusfestival toob Paidesse lisaks aruteludele mitmekesise kultuuriprogrammi, mis algab festivali eelõhtul Mari Jürjensi kontserdiga ning kulmineerub Vaiko Epliku ja Eliidi kontserdiga laupäeva õhtul. Vallimäe festivaliklubis hoiab meeleolu Philly Joe’s jazziklubi, kultuurikavas on ka filmid, näitused ja töötoad. Täpsem info www.arvamusfestival.ee/kultuur

Kui festivali arutelud toimuvad tänavuste piirangute tõttu üksnes Vallimäel, siis kultuurisündmustest on võimalik osa saada Paides laiemalt. “Soovime festivali külastajatele pakkuda võimalust linnaruumis ringi liikuda ning mõtiskleda ühiskonnas oluliste teemade üle ka läbi kunsti,” ütles festivali kultuuriprogrammi kuraator, Paide Muusika- ja Teatrimaja kultuurijuht Mariliis Peterson. Tema sõnul saab festivali ajal eri paigus osa nii muusikast, filmi-, kui kujutavast kunstist. 

Kultuurisündmused saavad alguse festivali eelõhtul, kui Paide keskväljakul astub üles Mari Jürjens. “Tegemist on kohalike noorte ellu kutsutud kontserdiga, millega soovitakse tõmmata tähelepanu festivalist alguse saanud linnaruumieksperimendi Ehe Ruum vajalikkusele kogukonna kokkutoomisel,” ütles Peterson. Neljapäeva õhtul toimuval kirikukontserdil “Kohtumine keskteel” musitseerib oma sõpradega Paidest pärit saksofonist Karl Tipp ning Järvamaa juurtega filmitegija Kaidor Kahari filmiga “252 päeva üksindust” avatakse festivali filmiprogramm. 

Festivali esimesel päeval on võimalus osaleda Paide teatri ja Von Krahli teatri avatud proovis ning Jari Matsi ja Judith Partsi ruuminihke töötubades. Samuti linastub film “Süsteemi error”, mis räägib raskustes olevatest noortest, nende kaasamisest ja lastekaitsest. Filmile järgneb vestlusring. Reedesed arutelud võtab oma veerandtunnises päevakajas kokku näitleja Henrik Kalmet. Õhtu lõpetab Vallimäel festivaliklubi Philly Joe’s kontsert. 

Laupäev algab Paide Teatri sünnipäevabrunchiga ja juba traditsioonilise orelipooltunniga Paide Püha Risti kirikus. Arvamusfestivali kultuuriprogramm kulmineerub laupäeva õhtul, kui festivaliklubis astub üles Vaiko Eplik ja Eliit ning Philly Joe’s “All stars live”. Kultuurikavas on ka festivali heaks traditsiooniks saanud rännakud Paide vanalinnas koos Ründo Mültsiga ning Paide rattapoe õhtune rattasõit. 

Festivali alal Vallimäel toimuvatel kultuurisündmustel osalemiseks tuleb lunastada piletimüügikeskkonnast Fienta priipääse festivalile. Enamik kultuurisündmusi on tasuta. 

Kultuuriprogrammi pani kokku Paide Muusika- ja Teatrimaja koos heade partneriga: Philly Joe’s, Paide Teater, Vabamu, Goethe Instituut, Eesti Koostöö Kogu, MTÜ Quorum, MTÜ Vaiter, Paide Püha Risti kirik, Ajakeskus Wittenstein, Paide rattapood, Rahvakultuuri keskus ja Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp. Aitäh kõigile, kes annetamistalgutel toetasid festivali kultuuriprogrammi sündi.

Ootame teid arvamusfestivalile!

Lisainfo:
Mariliis Peterson
kultuuriprogrammi kuraator
mariliis.peterson@pamt.ee
5592094