Uudised

Avalik arutelu keskendub kodanike häälele Euroopa põgenikekriisis 

laine uudised-laine
10. veebruar 2016

Tänasel avalikul arutelul Nordic Hotel Forumis otsitakse vastust küsimustele, kuidas saavad kodanikud Euroopa põgenikekriisis oma sõna sekka öelda. Avatud Eesti Fond ja Postimees teevad arutelust otseülekande.

Arutelupäeva esimeses pooles kohtuvad Euroopa Parlamendi saadik Marju Lauristin, Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Klen Jäärats, Sisekaitseakadeemia täiendusõppe keskuse juhataja Kert Valdaru ja Riigikogu liige Mart Nutt (IRL). Arutlusele tuleb see, milline roll ja võim on erinevatel euroliidu institutsioonidel põgenikekriisi lahendamisel; kas Euroopa kodanike häält on ikka lahenduste kujundamise protsessis kuulda ning kas põgenikekriis pole tegelikult samaaegselt ka kommunikatsioonikriis.

Teine aruteluring keskendub lahenduste leidmisele ja kodanike kaasamisele. Küsitakse, missuguseid õppetunde on põgenikekriis andnud kodanike poliitikas osalemise kohta, mida on kodanikel ja neid esindavailt europarlamendi saadikuilt teineteiselt õppida ning mida tuleks kodanikel, vabakonnal ja poliitikutel teha, et jõuda üheskoos lahenduste ja mõjusa osalemiseni. Arutelu suunavad Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand, liikumise Sõbralik Eesti esindaja Maarjo Mändmaa ja Riigikogu liige Oudekki Loone (Keskerakond).

Lisaks kohapealsetele vestlustele võetakse ühendust ka teiste Euroopa vabaühendustega, et kuulda nende kogemustest kodanike ja poliitikakujundajate omavahelisest koostööst põgenikekriisi lahendamisel.

Päeva juhib SpeakSmarti moderaator Anna Karolin, arutelud on ingliskeelse sünkroontõlkega. Arutelupäevast teevad otseülekande Avatud Eesti Fond ja Postimees

Arutelu on osa üleeuroopalisest kodanikualgatusest “U-IMPACT! – kodanikuosalusest poliitika mõjutamiseni”, mida viib Avatud Eesti Fond ellu koos üheksa Euroopa vabaühendusega. Projekti toetab Euroopa Liit Kodanike Euroopa programmi kaudu.

Andri Maimets
Meedianõunik
Avatud Eesti Fond
5620 1117