Uudised

Avatud Eesti Fond annab 20. korda üle Koosmeele auhinna

laine uudised-laine
8. aprill 2016

Neljapäeval, 14. aprillil antakse Avatud Eesti Fondi saalis üle tänavune Koosmeele auhind, millega AEF tänab igal aastal neid, kes on aidanud suurendada Eesti avatust ja koostöövaimu.

Tänavuse, juba 20. korda välja antava Koosmeele auhinnaga tunnustatakse organisatsiooni, kes on saanud kvaliteetse ja sisuka avaliku arutelu eestvedajaks. Laureaat avalikustatakse neljapäeval, 14. aprillil kell 14.00 Avatud Eesti Fondi saalis (Estonia pst. 5a, II korrus). Koosmeele auhinnaga kaasneb Marje Üksise graafiline leht „Avanemine“.

Avatud Eesti Fond lõi Koosmeele auhinna 1997. aastal eesmärgiga avaldada tunnustust neile, kes on oma tegevusega kaasa aidanud avatud ühiskonna arengule ning kodanikuühiskonna kujunemisele. Lisainfot varasemate laureaatide kohta leiate meie kodulehelt aadressil www.oef.org.ee/koosmeel.

Varem on auhinna pälvinud mitmed nimekad ühiskonnategelased, ajakirjanikud ja kodanikuaktivistid, nende seas Kersti Kaljulaid, Marju Lauristin, Imbi Paju, Ivar Tallo, David Vseviov, Allar Jõks, Rein Taagpera ja paljud teised. Auhinnaga on tunnustatud ka ajalehe Müürileht toimetust, Kolga Keskkooli, algatust “Tagasi kooli” jpt.

Lisainfo ja kõik varasemad laureaadid: www.oef.org.ee/koosmeel.