Uudised

Avatud Eesti Fond kutsub vestlusõhtule “Venemaa hääled: vaba sõna võimalikkusest“

laine uudised-laine
7. august 2017
18. augustil kohtuvad Käsmu mändide all ajakirjanik ja kirjanik Jevgenia Albats ja ajakirjanik Aider Muždabajev. Jutuajamist veab Artemi TroitskiJevgenia Albats on vene uuriv ajakirjanik, politoloog, kirjanik ja raadiosaatejuht. Ta on iganädalase vene poliitikaajakirja The New Timespeatoimetaja. Aider Muždabajev on krimmitatarlasest ajakirjanik ja aktivist ning krimmitatarlaste telekanali ATR asejuhataja. Ajakirjanik, legendaarne muusikakriitik, kirjanik ning vestluse moderaator Artemi Troitski elab alates 2014. aastast Eestis.

Vestlusõhtul viibib ka filmirežissöör Askold Kurov, kelle Berlinale filmifestivalil esilinastunud dokfilmi „Protsess: Venemaa riik Oleg Sentsovi vastu“ peale arutelu linastub. Dokfilm räägib Ukraina filmitegijast Oleg Sentsovist, kes Venemaal absurdsete süüdistuste alusel kahekümneks aastaks vangi mõisteti.

Ürituse toimumist toetab ka Eesti Kultuurkapital.

“Venemaa hääled” on Avatud Eesti Fondi arutelusari, mis lahkab ühiskondlikku ja poliitilist olukorda Venemaal tuntud Vene mõtlejate, ühiskonnategelaste ja inimõiguslaste käsitluses. Arutelude eesmärk on tutvustada erinevaid vaateid Venemaa tegelikkusele ja luua kõlapinda ka arvamustele, mis Venemaa ametlikes infokanalites kajastamist ei leia. Sarja raames on Eestis esinenud nt Ljudmilla Aleksejeva, Valeria Novodvorskaja, Lev Ponomarjov, Viktor Šenderovitš, Leonid Parfjonov, Lev Rubinštein, Artemi Troitski, Jevgenija Tširikova, Maša Gessen, Dmitri Oreškin, Vladimir Voinovitš, Žanna Nemtsova jpt.

Registeerimine kuni 17. augustini aadressil: www.oef.org.ee/registreeru

Üritus toimub vene keeles, film on ingliskeelsete subtiitritega.

Lisainfo: Jete Aljasmäe, jete@oef.org.ee  tel +372 6155700

Meedipäringud: Mari Roonemaa, mari@oef.org.ee  tel +372 56454598

18. augusti ajakava:

16.00 – 17.30 arutelu „Venemaa Hääled“

17.30 – 18.00 kohvipaus

18.00 – 19.15 filmi „Protsess: Venemaa riik Oleg Sentsovi vastu“ linastus Käsmu rahvamajas

NB! Ühistranspordiga tulijatele väljuvad bussid 18. augustil Käsmusse ja tagasi Tallinnasse järgnevalt:

– 10:00 Tallinna Bussijaam – 11:10 Käsmu (Taisto Liinid)

– 20:50 Käsmu – 22:00 Tallinn (Estonian Lines OÜ)