Uudised

Avatud Eesti Fondi 20. Koosmeele auhinna pälvis ajaleht Postimees

laine uudised-laine
15. aprill 2016

Tänavuse Avatud Eesti Fondi Koosmeele auhinna pälvis ajaleht Postimees anonüümse kommentaariumi sulgemise eest, aidates sellega kaasa kvaliteetsema ja sisukama avaliku arvamuskeskkonna kujunemisele.

“Anonüümsete kommentaaride sulgemisega on Postimees pannud aluse kiiduväärt suundumusele, et ka veebiarutelude taset ja kvaliteeti peab ja saab tõsta,” ütles Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam auhinda üle andes. “Selliste sammudega kaitseme me ühiselt ühtaegu sõnavabadust ning võtame vastutuse oma sõnade ja tegude eest ka virtuaalruumis,” lisas ta.

1997. aastast välja antavat Koosmeele auhinnaga tänab Avatud Eesti Fond oma igakevadise sünnipäeva eel neid inimesi ja organisatsioone, kes on aidanud suurendada Eesti avatust ja koostöövaimu.

Koosmeele auhinnaga kaasneb Marje Üksise graafiline leht „Avanemine“.

Varem on auhinna pälvinud ühtekokku 39 inimest ja ühendust, nende seas Kersti Kaljulaid, Marju Lauristin, Imbi Paju, Ivar Tallo, David Vseviov, Allar Jõks, Rein Taagepera ja paljud teised. Auhinnaga on tunnustatud ka ajalehe Müürileht toimetust, Kolga Keskkooli, algatust “Tagasi kooli” jpt. Postimees on auhinna 40. laureaat.

Lisainfot varasemate laureaatide kohta saab aadressil www.oef.org.ee/koosmeel.