Uudised

Avatud on Pärnu noorte [eel]arvamusfestivali ideekorje!

laine uudised-laine
15. juuni 2020

Teisel augustil toimub Pärnu Vallikäärus kohalikele noortele suunatud [eel]arvamusfestival, mida korraldab Pärnu noorte innovatsioonikeskus HUUB koostöös Arvamusfestivaliga. Ideekorjesse arutelude väljapakkumise viimane kuupäev on 29. juuni. 

Vallikäärus toimuva ürituse eesmärk on innustada noori kaasa mõtlema kohalikel teemadel ja välja töötama uusi lahendusi. HUUBi juhataja ja Pärnu [eel]arvamusfestivali korraldaja Eerik Hannus: “Loodame festivaliga koondada kokku kohalike noorte hääled ning pärast ürituse lõppu soovime kohe koos nendega uusi ideid ellu viima asuda”. 

Noormehe sõnul on Pärnu noorte üks põhiprobleeme olnud suhtluse puudumine nii otsustajatega kui ka noortel omavahel. Ürituse mõte sündis, kui Hannus lõi Facebookis grupi Pärnumaa Noored, millega liitus ööpäeva jooksul rohkem kui 1000 noort. Noormees hõikas välja mõtte korraldada üritus, kus eakaaslastega koos kohaliku elu üle arutada ning juba vähem kui poole päevaga oli tal üle 200 jaatava vastuse.

“Arvamusfestival jõuab tänavu kahe eelfestivaliga Eestimaa erinevatesse nurkadesse – Pärnusse ja Põlvasse,” lisas Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist. “Meil on hea meel, et noored on võtnud korraldamise enda kätte ning leivad, et läbi hea arutelu on võimalik maailma parandada, alustades just enda ümber toimuvast.” Suvepealinnas toimuv noorte [eel]arvamusfestival on soojenduseks 14.-15. augustil toimuvale Paide Arvamusfestivalile.

Pärnu [eel]arvamusfestivali korraldaja HUUB (https://parnuhuub.ee/) on noorte- ja innovatsioonikeskus, mis avatakse juuli teises pooles. HUUBi sihtgrupiks on 15-26 aastased noored inimesed ja põhieesmärkideks kogukonna loomine ning uute võimaluste pakkumine Pärnus. Lisaks ideekorjest sündinud aruteludele jääb 2.augusti  [eel]arvamusfestivali õhtut lõpetama avalik kontsert üllatusesinejaga.

Ideekorje link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScTj8Jky3yg2-AAc47wsSderO6uOvAdLlLbHGIX_9C4HnS75Q/viewform  

Ürituse link Facebookis: https://www.facebook.com/events/254429282448119/ 

Lisainfo:
Eerik Hannus, Pärnu [eel]arvamusfestivali korraldaja
eerik@parnuhuub.ee
telefon 53464542