artikkel

Baltic Pride 2023 Tallinnas

laine
Foto:

6. juunil algab Balti riikide ühine LGBT+ kultuuri- ja solidaarsusfestival Baltic Pride 2023, mis üle kuue aasta on taas leidnud tee Tallinnasse. Baltic Pride 2023, motoga “Üks kõigi ja kõik võrdsuse eest”, toimub sel korral solidaarsuse ja intersektsionaalsuse tähe all, mis tähendab, et LGBT+ kogukond ei ole Pride’il üksi.

Baltic Pride’i nädala programmis on palju erinevaid sündmusi, näiteks Vikerkaarekangelaste gala, rahvusvaheline konverents “Kväärikas keskkond, turvalisem Eesti!”, näituse „„Niisugustest“ LGBT-aktivismini. 20. sajandi lood seksuaal- ja soovähemustest Eestis“ avamine, komöödiaetendus ja perepäev.

Laupäeval, 10. juunil, kutsub pride’i korraldaja Eesti LGBT Ühing nii Eesti kui Balti riikide LGBT+ kogukonda, sõpru ja toetajaid osa võtma Baltic Pride rongkäigust, et näidata toetust mitmekesisusele ja võrdsusele. Rongkäik algab kell 13.00 Harju tänaval, suundub edasi Rävala puiesteele Linnaruumi festivali alale, kus peale rongkäigu lõppu toimub kogukonna artistidega vabaõhukontsert ja piknik.

Kogu info Baltic Pride 2023 kohta on leitav veebilehel www.balticpride.ee ja Eesti LGBT Ühingu Facebooki lehel.