artikkel

Eesti esimestele annetamistalgutele on registreeritud ligi 100 talgut, ettevõtmist toetavad mitmed kuulsused ning Swedbank

laine
27. november 2019
Foto:

3. detsembril toimuvad Eesti esimesed annetamistalgud, kus kogutakse annetusi erinevate ühiskondlike probleemide lahendamiseks. Üle Eesti leiab aset ligi 100 talgut, millest esimesed ootavad ees juba tuleval nädalavahetusel.

Annetamistalgutele paneb teiste seas õla alla Swedbank, kes kahekordistab talgupäeval iga “Ma armastan aidata” annetuskeskkonnas tehtud annetuse.

“Annetamistalgud toimuvad Eestis alles esimest korda ja nende tervitamiseks otsustasime, et Swedbank lisab omalt poolt igale 3. detsembril “Ma armastan aidata“ annetuskeskkonnas annetatud eurole sama palju juurde. Nii saame kõik koos teha topeltkoguses head. Annetamiskultuuri edendamine on meie ja Heateo Sihtasutuse annetuskeskkonna eesmärk olnud algusest peale ja tänagi leiab iga huviline meie keskkonnas oleva enam kui 50 organisatsiooni seast kindlasti südamelähedase,“ rääkis Swedbanki koostöösuhete ja toetustegevuste juht Merje Klopets.

Annetamistalgutel kutsuvad teiste seas osalema Lenna Kuurmaa, Jüri Pootsmann, Hannes Hermaküla, Kristjan Peäske, Karl-Erik Taukar, Erkki-Sven Tüür ja Gerli Padar.

Esimesed talgud toimuvad juba enne suurt talgupäeva, näiteks 30. novembril Taibukate Teaduskoolis Viljandis, 1. detsembril HeaTegevusJooksu 2019 näol Võrus, esimese advendi tähistamisega Maarja Külas ja 2. detsembril Laiuse Õlemuuseumis. Juba on käimas ka Laste ja Noorte Kriisiprogrammi heategevuslik oksjon “Aita lapsel leida rõõm“. Talgute kohta leiab rohkem infot talgukaardilt www.annetamistalgud.ee.

Sarnane algatus on saavutanud rahvusvahelise menu Giving Tuesday nime all. 3. detsembril ja selle vahetus ümbruses korraldatakse üle maailma kampaaniaid ning üritusi, et leida uusi annetajaid, tugevdada sidet olemasolevatega ning edendada annetamiskultuuri laiemalt.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. 

Lisainfo: 
Helen Talalaev 
helen@heakodanik.ee 
+372 5649 9330 

Urmo Kübar 
urmo.kybar@vpk.ee 
+372 522 6504 

www.annetamistalgud.ee 
www.facebook.com/annetamistalgud