Uudised

Eesti Loomakaitse Selts ja Tallinna Vanalinna Päevad kutsuvad loomade heaks liikuma!

laine uudised-laine
5. august 2021

Heategevuslik rongkäik “Käpakäik” toimub 14. augustil Tallinna Vanalinna Päevade raames. Sündmuse käigus kogutud annetustega aidatakse kodutuid, hüljatuid, hättasattunud ja väärkoheldud loomi. 

Lemmikloomad on suur osa meie igapäevaelust ja kuuluvad vaieldamatult tänavapildi juurde. Käpakäigu eesmärk on kutsuda inimesi üles märkama meie neljajalgseid sõpru, väärtustama enda oma ning sealjuures aitama ka hädasolevaid.

Sellel aastal pööratakse tähelepanu koertele, kes ei soovi, et neid puudutatakse. Koerad, kes ei soovi võõrastega kontakti, on tähistatud kollase lindiga. Kollane lint ei tähenda, et koer on kuri, vaid ta võib olla kartlik, treeningus, haige, ebakindel, kurt või pime. See on omaniku viis ütlemaks: palun küsi luba, enne kui lähened. ELS-i turundus- ja kommunikatsioonijuhil Agnes Blankil on endalgi kartlik koer: “Kartliku koera omanikuna on suurim väljakutse hoida linnapildis enda koer stressivabalt. Oma siniste silmadega võlub ta iga mööduja, kuid võõra inimese füüsiline lähenemine tekitab talle tohutut hirmu. Sooviks, et inimesed oleksid teadlikud, mida kollane lint tähendab ja küsiksid luba kui soovivad koerale läheneda. Muidu on koera treeningus 5 sammu edasi ja 3 tagasi”.

Rongkäik saab alguse Politseipargist, kus heategevuslikus korras on võimalik osta kollane lint. Seo see, kas koera rihma ümber või pane hoopis ümber käe. Üheskoos värvime linna kollaseks! Rongkäik saab lõpu Šnelli pargis, kus on osalejatel võimalus edasi minna Tallinna Vanalinna Päevade alale. 

Raekoja platsis saab kell 12.30 kaasa elada koerte võistlusele “Minu parim karvapall”. Võistlus ei ole kuulekuse ega ilu peale, vaid ees ootab 5 lustakat väljakutset.

Oma panuse saad anda liitudes rongkäiguga, kas koeraga või koerata! Uute piirangute tõttu saab rongkäigul osaleda 100 inimest. Osalemiseks registreeru siin: https://forms.gle/fJRwZqh3pGPG29fk7 

Rohkem informatsiooni leiad Käpakäigu Facebook sündmuselt:

https://www.facebook.com/events/591884281812610

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel

Lisateave:

Agnes Blank

Kommunikatsiooni- ja turundusjuht

+372 55505009 

agnes.blank@loomakaitse.ee