Uudised

Eesti Loomakaitse Seltsi uus juhatus kutsub üles loomadele hoiukodu pakkuma

laine uudised-laine
17. juuli 2017
Juuli alguses asus Eesti Loomakaitse Seltsis tööpostile uus juhatus, üheskoos soovivad loomakaitsjad arendada vabatahtlike võrgustikku ja laiendada loomakaitsealaseid tegevusi, et aidata veel rohkemaid Eestimaa loomi

“Kui saame teate näiteks vigastatud looma kohta, läheb meie töötaja või vabatahtlik olukorda üle vaatama ja asjaolusid selgitama, seejärel viime looma vajadusel arsti ülevaatusele ning edasi on väga oluline leida loomale toibumiseks kodu mõne hea inimese juures, kes tema eest hoolitseb. Meie toetame ravi- ja hoolduskuludega. Kui loom on tervise juures tagasi, otsime talle hoiukodu asemel päris kodu,” selgitab pikaaegne loomakaitsja ja juhatuse liige Geit Karurahu loomakaitsjate igapäevatööd.

Hetkel on organisatsioonis 166 vabatahtlikku, kellest 38 pakuvad ka hoiukodu. Et abi vajavaid loomi leidub Eestis rohkem kui hoiukodusid, on hädasti juurde vaja ka häid inimesi, kes nõus loomale ajutist kodu pakkuma.

“Praegu on kõige õigem aeg tulla Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlikuks hoiukodu pakkuma, sest tulemas on sügiskuud, mis on loomade abistamise osas alati kriitilised,” leiab ka juhatuse liige Kaisa Kaljurand. “Soovime, et rohkem loomasõpru leiaksid tee loomakaitsjate ridadesse. Ootame uusi ja värske ideid, ning abivalmis inimesi. Mida rohkem meid on, seda teadlikum, hoolivam ja loomasõbralikum on Eesti,“ nendib ka juhatuse liige Jana Adamsons. 

Põhilised abivajajad ja hoiukodulised on kassid, koerad, linnud, siia sekka ka näiteks merisead, tšintšiljad, siilid jne – kõik eestlaste seas armastatud ja teatud loomad.

Geit Karurahu lisab Eesti Loomakaitse Seltsi tulevikuplaanide kohta: “Viimased aastad on loomakaitse valdkonda toonud mitmeid muutusi. Tekkinud on uusi organisatsioone, kellega saame üheskoos katta rohkem loomadega seotud teemasid ja jõuda enamate inimesteni. Samas tähendab see igale ühingule suuremat vajadust leida oma nägu ja suund, seetõttu on ka meil aeg välimust värskendada ja avatumaks muutuda.”

Eesti Loomakaitse Seltsi värskesse juhatusse kuuluvad Geit Karurahu, Jana Adamsons ja Kaisa Kaljurand.

Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlikuks saab registreerida siin:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfyA5KyY7v4IcjIfdI_CP9p7ffqPqvaqh3ygjvjLrg34iH1Hw/viewform?hl=et

Pakud hoiukodu – siis kirjuta info@loomakaitse.ee

Täpsemat infot leiad Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlike Facebook’i grupist

https://www.facebook.com/ELSVabatahtlikud/

 Eesti Loomakaitse Selts 2000. aastast tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.