Uudised

Eesti Noorteühenduste Liit toetab noortealgatusi tuhandete eurodega

laine uudised-laine
28. juuni 2017
Eesti Noorteühenduste Liit pakub noortele võimalust saada rahastust oma kodukohas noorte osaluse edendamiseks. Noorte osaluse fondist saavad toetust osaluskogud, õpilasesindused või lihtsalt aktiivsed noorte seltskonnad, et muuta noorte hääl ühiskonnas kõlavamaks ja suurendada noorte võimalusi otsuste tegemisel kaasa rääkida.

«Noorte osaluse fond on üks paremaid rahastusallikaid noortele, sest sellel on lihtne taotlus- ja aruandlusprotsess ning puudub igasugune rahaline omaosalus,» rääkis fondi koordinaator Heiki Viisimaa.

Toetust saavad noorte osalusega seotud tegevused, näiteks noorte mõttetalgute korraldamised, noorte informeerimine kohalikest valimistest, osaluskogude-õpilasesinduste koostöökohtumised, koolitused, seminarid, koosolekud jne. Toetusel puudub ülem- ja alampiir, kuid keskmiselt on toetused jäänud tuhande euro juurde.

Noorte osaluse fondist jagatakse aasta jooksul noortele 70 000€. Fondi rahastavad Eesti Noorsootöö Keskus ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Täiendavat informatsiooni fondi kohta on võimalik lugeda siit. Järgmised fondi taotlustähtajad on juba 2. juuli ja 27. august.

Algatad enda kodukohas midagi uut? Küsi Eesti Noorteühenduste Liidust abi!

Lisainfo:

Heiki Viisimaa

Eesti Noorteühenduste Liit

+372 5835 5559

heiki@enl.ee