artikkel

Eesti Õpilasesinduste Liit valis uue juhatuse

laine
Foto:
Eile, 6. mail toimunud Eesti Õpilasesinduste Liidu III erakorralisel üldkoosolekul valiti organisatsioonile uus juhatus. Juhatusse kuuluvad Andreanne Kallas, Marcus Ehasoo ja Erik Mikkus.

Esimeheks valiti teiseks ametiajaks praegune esimees, Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi abiturient Andreanne Kallas ning aseesimeesteks Marcus Ehasoo (Tallinna Inglise Kolledž) ja Erik Mikkus (Lihula Gümnaasium). Kallas hakkab vastutama kultuurivaldkonna töö eest, Ehasoo avaliku poliitika ja rahvusvaheliste suhete ning Mikkus liikmete valdkonna ja kommunikatsioonivaldkonna eest.

Teiseks ametiajaks tagasi valitud esimees lubas keskenduda senisest enam Õpilasliidu jätkusuutlikkuse tagamisele ja noorte järelkasvu suurendamisele: “Juba eelmise meeskonnaga tuli idee, et tuleb muuta Õpilasliidu struktuuri, mille abil saab muuta organisatsiooni jätkusuutlikumaks ning loodetavasti anda omalt poolt suurem panus noorte aktiivsuse suurendamiseks ja kodanikuühiskonna arengule kaasa aitamiseks.”

Juhatuse esimehe sõnul algab uue meeskonna kokku panemine juba uue nädala alguses. Uue juhatuse mandaat algab 6. juunil. Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatus valitakse kevaditi, ametiaja pikkuseks on üks aasta.

Juhatus otsib enda kõrvale ka tegusat meeskonda. Alates tänasest kuni 5. juuni õhtuni on avatud tegevmeeskonda kandideerimine. Kandideerida on võimalik avaliku poliitika, liikmete, kultuuri-, rahvusvaheliste suhete ja kommunikatsioonivaldkonna juhiks.
Kandideerimiseks tuleb täita avaldus siin.
Meeskonna liikmed valib Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatus. Vajadusel toimuvad kandidaatidega vestlused 13.-15. juunil.

Eesti Õpilasesinduste Liit on vabatahtlik demokraatlik ühendus, mis ühendab Eesti üld-­, kutse- ja erihariduskoolide õpilasesindusi. Eesti Õpilasesinduste Liit on suurim esindusorganisatsioon Eestis, esindades oma liikmete kaudu ligi 90 000 õpilast.

Lisainfo:

Kert Kask

kommunikatsioonivaldkonna juht

Eesti Õpilasesinduste Liit

+372 5664 432

kert.kask@opilasliit.ee


Eesti Õpilasesinduste Liit
Pärnu maantee 102-21
11312 Tallinn

+372 5818 8590
opilasliit@opilasliit.ee

opilasliit.ee
facebook.com/opilasliit
instagram.com/opilasliit

Õpilasliidu infolistiga on võimalik liituda siin.