Uudised

Eesti Pagulasabi korraldab virtuaalse jõulubasaari

laine uudised-laine
9. detsember 2020

Eesti Pagulasabi sotsiaalne ettevõte Siin & Sääl korraldab virtuaalse jõulubasaari, kus pagulased ja rändetaustaga inimesed müüvad enda valmistatud käsitööd ning maiustusi. Veebipõhisel basaaril saab oste sooritada alates 14. detsembrist nädal aega.

“On juba toredaks traditsiooniks saanud, et meie detsembris toimuval basaaril saavad pagulased ja rändetaustaga inimesed müüa oma traditsioonilisi suupisteid ja käsitööd, tutvustada oma kodumaa maitseid ja traditsioone ning teenida veidi lisaraha. Sel aastal toimub basaar koroona tõttu Siin & Sääl veebipoes,” ütles Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop. 

Virtuaalsel jõulubasaaril on oma toodetega esindatud näiteks Türgi, Süüria, Nigeeria, Liibanon ja Jordaania. Lisaks saab kingikotti osta Siin & Sääl kokkade valmistatud süüria- ja türgipäraseid maitsekohve ja -teesid ning küpsiseid.

“Toit ja joogid on iga kultuuri pärisosa. Tallinn vana kauba- ja sadamalinnana on alati olnud kultuuride ristteel. Sool, ürdid ja mitmed eksootilised joogid on ikka meie kaubaladusid ja toidulaudu ilmestanud. Setap ei mõtlegi me tihti, et kust kohast need maitsed algselt pärinevad. Kaneel maiustes ja kardemon saia sees on orgaaniline osa meie talviste peolaudade maitsetest ja enamus neist tulevad riikidest ja kultuuridest, millest lähtub paljuski ka tänane rändevool. Meie omatooted on seega kummardus ja tänuavaldus kultuuridele ja inimestele, kes need maitsed meile koduseks on teinud,” ütles Siin & Sääl toiduvaldkonna eestvedaja Rait Parts.

Siin & Sääl virtuaalne jõulubasaar toimub 14.12-20.12 aadressil siinjasaal.ee. E-pood on üles ehitatud nii eesti, inglise kui ka vene keeles, ostudega toetatakse Eestis elavaid pagulasi ja rändetaustaga inimesi.


Lisateave:
Madle Timm
Eesti Pagulasabi kommunikatsioonijuht
+372 57835266
Skype: Madle Timm