Uudised

Eesti Pagulasabi ootab koolivaheajal lapsi idamaiste maitsetega linnalaagrisse

laine uudised-laine
12. oktoober 2020

Eesti Pagulasabi sotsiaalne ettevõte Siin & Sääl ootab sügisesel koolivaheajal lapsi kolmepäevasesse laagrisse, kus ühes siinsete pagulaste ja rändetaustaga inimestega valmistatakse erinevaid idamaiseid toite ning mängitakse rahvusmänge. Linnalaager on mõeldud lastele vanuses 8-12 ning see toimub 19.-21. oktoobril Tallinnas.

“Laagri eesmärk on tutvustada noortele erinevaid riike ja kultuure, õppida üksteist tundma ning veeta koos mõnusalt aega. Tekitame mõnusa atmosfääri, kus igal kultuuril on oma koht, kokkame koos väga erinevaid rahvusroogi, õpime keeli ja teiste riikide traditsioone,” ütles süürlanna Shereen Bilal, laagri üks korraldajatest ning sotsiaalse ettevõtte Siin & Sääl kokk.

Laagri tegevused on jaotatud kolmele päevale, millest esimene on pühendatud Süüriale, teine Türgile ning kolmas erinevate riikide hommikusöökidele. Üheskoos õpitakse kaugete maade kombeid, kokatakse araabiapäraseid toite, mängitakse Türgi lauamänge, pannakse kokku teatrietendus ja palju muud.

“Kuna mitu laagri korraldajat on pärit Eesti mõistes kaugetest riikidest, siis kindlasti õpime ka ise tänu noortele palju Eesti kohta, samal ajal kui lapsed saavad rohkem teada võõraste kultuuride kommetest ja traditsioonidest. Selline mõnus kultuuride vahetus,” rääkis Shereen Bilal.

Idamaiste maitsetega linnalaager toimub Siin & Sääl kogukonnakeskuses aadressil Liivalaia 28, Tallinn. Laager toimub 19.-21. oktoobril kell 11.00-15.00. Laagris räägitakse nii eesti kui ka inglise keelt, maksumus on 59 eurot. Registreerumiseks tuleb saata e-kiri aadressil info@siinjasaal.ee.

Täpsem info: https://siinjasaal.ee/uritused/idamaiste-maitsetega-linnalaager-lastele-ja-noortele.

Lisateave:
Madle Timm
Eesti Pagulasabi kommunikatsioonijuht
57835266