Uudised

Eesti Pagulasabi sotsiaalse ettevõtte jõuluturg toob eestlasteni põnevaid maitseid ja käsitööd üle kogu maailma

laine uudised-laine
6. detsember 2021

Kolmandat aastat järjest toob Eesti Pagulasabi sotsiaalne ettevõte Siin & Sääl Eesti inimesteni virtuaalse jõulubasaari, kus pagulased ja rändetaustaga inimesed müüvad enda valmistatud käsitööd ning maiustusi. Veebipõhisel basaaril saab oste sooritada alates 3. detsembrist kuni 17. detsembrini.

“Jõulud hakkavad taas kätte jõudma ning lähedaste ja sõprade kingikotid ootavad täitmist. Hea jõulukink rõõmustab nii saajat kui tegijat ning on ka ülejäänud maailma suhtes lugupidav ja jätkusuutlik. Siin & Sääl e-poe valikust leiab kingikotti maitsvaid suupisteid, ägedaid aksessuaare ja huvitavaid riideesemeid Afganistanist Togoni. Neid asju soetades saavad Eestis elavad pagulased ja rändetaustaga inimesed tutvustada oma kodumaa maitseid ja traditsioone ning teenida veidi lisaraha,” ütles Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop.

Virtuaalsel jõulubasaaril on oma toodetega esindatud näiteks Süüria, Türgi, Jordaania, Togo, Gruusia ja Afganistan. Lisaks saab kingikotti osta Siin & Sääl kokkade valmistatud süüria- ja türgipäraseid maitsekohve ja -teesid ning küpsiseid.

“Toit toob inimesi kokku mitmel erineval tasandil ning on osa kultuurilise identiteedi väljendusest. Öeldakse, et armastus käib kõhu kaudu, seega soovime seda mitmekesisust läbi maailma maitsete jagada ka teiega,” ütles Siin & Sääl toiduvaldkonna eestvedaja Kirke Piirikivi.

Siin & Sääl virtuaalne jõulubasaar toimub 03.12-17.12 aadressil siinjasaal.ee/pood, vaadata tasub ka Facebook’i üritust siin: https://www.facebook.com/events/422853736050921/. Ostudega toetatakse Eestis elavaid pagulasi ja rändetaustaga inimesi.