Uudised

Eesti Üliõpilaskondade Liit avas heategevusliku e-poe

laine uudised-laine
14. märts 2022

Eesti Üliõpilaskondade Liit avas heategevusliku e-poe, et näidata julgelt ja otsekoheselt välja meelsust Putini režiimi vastu ning toetada Ukraina tudengeid

14. märtsil alustas Eesti Üliõpilaskondade Liit julge heategevuskampaaniaga. Selle raames müüb tudengiorganisatsioon julgete sõnumitega t-särke ja riidest kotte, et julgustada eestlasi Putini režiimi vastu välja astuma. Kogu poest saadud tulu läheb Ukraina tudengite toetuseks. Peamiselt selleks, et toetada nende haridustee jätkamist Eestis, kuid vajadusel ka selleks, et sõja eest Eestisse põgeneda.

Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhi Marcus Ehasoo sõnul on e-poes olevatel toodetel suur eesmärk: “Need t-särgid ja riidest kotid ei kanna lihtsalt kellegi kuhugi saatmise eesmärki, vaid need on mõeldud selleks, et anda hinnang naaberriigi agressioonile ja oma meelsust avalikult demonstreerida.” Samuti rõhutab Ehasoo, et  sõda on pannud Ukraina tudengid väga keerulisse olukorda, mistõttu on äärmiselt oluline suunata kogu tulu Ukraina üliõpilaste heaolu parandamisse.

Värskelt avatud e-poes on hetkel kolme erineva disainiga t-särgid: “Slava Ukraini”, “Putin” ja “Sõjalaev” ning kahe erineva disainiga riidest kotid: “Slava Ukraini” ja “Sõjalaev”. E-poe leiab aadressilt: https://www.yaga.ee/eul-tudengite-heaks

Venemaa alustas Ukraina vastu agressiooni 24. veebruaril 2022. Nüüdseks on esimesed tudengid juba Eestisse jõudnud ning vaadates sündmuste kulgu, peame olema valmis selleks, et põgenevaid üliõpilasi tuleb Eestisse veelgi. Õnneks on paljud kõrgkoolid pakkunud Ukraina üliõpilastele võimaluse Eestis oma õpinguid jätkata, kuid lisaks sellele vajavad tudengid tuge sisseelamisel ning neile tuleb võimaldada majutus, toit ja transport.

Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) on üliõpilaste katusorganisatsioon, mille eesmärk on seista üliõpilaste õiguste, vajaduste ja huvide eest riiklikul tasandil ning toetada üliõpilasesindusi nende töös. Alanud kriisi ajal oleme tihedalt suhelnud ja koostööd teinud Ukraina üliõpilasliiduga ning erinevate Euroopa üliõpilasliitudega.