Uudised

Eestikeelne Vikipeedia ootab igaühelt täiendamist

laine uudised-laine
20. märts 2017
Eestikeelne Vikipeedia ootab täiendamist ning samal ajal, kui kestavad juba seitsmendad tõlketalgud, on sihiks võetud, et vabas entsüklopeedias oleks aastaks 2020 miljon eestikeelset artiklit. Igaüks saab kaasa lüüa.

Miljon+ on kollektiivne ettevõtmine eestikeelse Vikipeedia tekstimahu suurendamiseks miljoni artiklini, et luua sel viisil kõigile eestlastele vajalik mahukas entsüklopeedia. Vabatahtlike koostajate ühistööna loodav Vikipeedia on juba praegu enim kasutatav üldinfoallikas. Kuigi vajadus hea ja tervikliku eestikeelse entsüklopeedia järele on suur, on praegune keskkond sisult alles poolik ja vajab edasist arendamist. Ettevõtetesse, ühingutesse, asutustesse ja koolidesse on aja jooksul kogunenud väärtuslikku erialast ja koduloolist teavet, mida Vikipeedias jagada. Miljon+ eestvedajad kutsuvad aktiivseid inimesi Vikipeediasse artikleid juurde looma ja olemasolevaid täiendama. Projekti tulemuseks on eestikeelse Vikipeedia tekstimahu oluline suurendamine, muuhulgas tagatakse olemasolevate ja lisanduvate artiklite sisuline ja keeleline korrektsus. Nõnda on projekti tulemused suunatud nii tavakasutajatele kui ka kitsamalt tööalaseks kasutamiseks eri valdkondades. Projekti veab Tartu Ülikool koostöös MTÜ-ga Wikimedia Eesti, kes pakuvad ka täienduskoolitust ja koostööprojekte kõigile, kes soovivad Vikipeedia arendamisse panustada (sh organisatsioonid, ettevõtted, koolid jm). Miljon+ ettevõtmisest ja koolituspäevadest loe rohkem siit.

Eestikeelse Vikipeedias tõlketalgud toimuvad juba seitsmendat aastat, kestavad 21. aprillini. . Talgute käigus tõlgitakse artikleid, mis on võõrkeelsetes vikipeediates juba olemas ning sobivad kasutamiseks kesk- või kõrgkoolide õppematerjalina või on lihtsalt üldhariva sisuga. Talgud korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis, MTÜ Wikimedia Eesti ja Tallinna Ülikooli Kirjastus. Peaauhinnaks paneb Euroopa Komisjoni esindus Eestis välja 1000-eurose reisitšeki sõiduks vabalt valitud sihtkohta. Lisaks kingitakse tublimatele talgulistele raamatupoe kinkekaarte ja teaduskirjandust. Tõlketalgutest loe rohkem siit.