Uudised

Eestis toimub rahvusvaheline skautide raadioamatööride töökoosolek

laine uudised-laine
25. mai 2017
Täna, 25.05.2017, õhtul avatakse Tallinnas rahvusvaheline skautide raadioamatööride seminar, milles võtavad osa 10 riigi skaudiorganisatsioonide esindajad. Kohale on tulemas lisaks Eestile Soome, Hollandi, Itaalia, Šveitsi, Rootsi, Prantsusmaa, Malaisia, Saksamaa ja Palestiina raadioamatöörid, et rääkida eelolevatest suurüritustest.

Seminari Eesti poolse korraldaja Deivis Treieri sõnul on Eesti skautidel erakordne võimalus korraldada juba järjekorras 10dat rahvusvahelist skautide “Amatöörraadio- ja Interneti seminari”, mis keskendub seekord juba 60dat korda toimuva Jamboree on the Air (JOTA) ja Jamboree on the Internet (JOTI) korraldamisele. JOTA on igaaastane Skautide Maailmaorganisatsiooni suurüritus, kus üle 500,000 skaudi üle kogu maailma loovad üksteisega kontakte, kasutades raadioamatöörseadmeid. Lühilaine raadiosagedused kannavad osalejate hääle soodsate olude korral mistahes maailma punkti. Otseühenduste loomine ja suhtlemine teiste skautidega maailma kaugetest paikadest, teeb selle ürituse eriti atraktiivseks. JOTA on tõeline suurlaager, kus iga üksik skaut saab tunda, mis on olla maailmaskautluse liige, lisas Deivis Treier.

Seminar toimub Tallinna Polütehnikumi ruumes ja lõppeb eeloleval pühapäeval.

Seminari võõrustav Eesti Skautide Ühing on üle-eestiline noorteorganisatsioon, mille eesmärgiks on aidata kaasa noorte mitmekülgsele arengule, pakkudes noortele nii seiklusi, teadmisi ja oskusi andvat tegevust kui ka võimaluse vabatahtlikuna oma kogukonna jaoks midagi head ära teha. Eesti skautide käesoleva aasta suurürituseks on juulis Tagametas toimuv suurlaager, kuhu on samuti oodata skaute üle kogu maailma.

Lisainfo:

Deivis Treier

Eesti JOTA koordinaator

Tel: 590 899 837
E-post: jota@skaut.ee

http://jotajoti.info/rsis-2017/