Uudised

ELF lükkas käima algatuse “Märgatud metsas”

laine uudised-laine
29. november 2018
Mida Sina metsas käies märkad? Eestimaa Looduse Fond (ELF) lükkas sel nädalal käima metsa loodusväärtustele pühendatud algatuse “Märgatud metsas” (#märgatudmetsas). Algatuse raames kutsutakse inimesi märkama ja jäädvustama metsas looduse jälgi ja põnevaid detaile.

Kuidas kaasa lüüa?

1. Tee foto või videoklipp just sellest looduse jäljest ja detailist, mis Sulle metsas silma jääb – olgu selleks näiteks põhjatu pesaauk, naksaka üraski jälg, sügisuimas sipelgad, metsa alla seiklema läinud rändrahn, kirev puuseen, anonüümse linnu jäljed lumel või hoopiski mõni Sulle täiesti tundmatu objekt.

2. Saada hiljemalt 15. jaanuariks oma foto või video meile aadressil foto@elfond.ee või jaga teemaviitega #märgatudmetsas sotsiaalmeedias. Juurde kirjuta autor ning mida oled jäädvustanud, vajadusel aitame välja selgitada, mis on pildil või videol. Jagada võib nii värskeid kui ka varasemaid foto- ja videojäädvustusi.

Kõigi videote ja fotode saatjate seast valib žürii välja inimese, kes saab minna kevadel koos loodusfilmikunstnik Joosep Matjusega Alutagusele NatourEsti karuvaatlusonni karusid piiluma ning loodusfilmi tegemist uudistama. Joosep Matjus on värske vaatajarekordeid löönud loodusfilmi “Tuulte tahutud maa” režissöör ja operaator. Samuti loositakse osalejate vahel Reet Ausi lendorava T-särgid ning Rein Kuresoo raamatud Eesti looduse muutustest viimasel sajandil.

Metsas on palju sellist, mida niisama jalutades alati ei märka või mis tekitab küsimuse “mis asi see on?”. Alati ei ole aga käepärast võtta eksperti, kes tähelepanu juhiks või selgitaks. ELF soovib tuua algatusega fookusesse metsa loodusväärtused – mitmekülgse, liigirikka ja põneva elu. Nõnda saab igaüks juba järgmisel korral metsa kondama minnes teadlikumalt ringi vaadata. Valikut saabunud fotodest ja videotest jagame oma sotsiaalmeedia kanalites ning virtuaalsel näitusel. Algatust toetab Ülemiste keskus.

Algatusel saab silma peal hoida ELFi Instagramis, Facebookis või metsablogis!

Rohkem infot:
http://elfond.ee/margatudmetsas

Liis Kuresoo
Eestimaa Looduse Fondi metsaekspert
E-post: liis.kuresoo@elfond.ee

Tel: 56 243 102