Uudised

EMSL-laste soovitused Ühisnädala kavast

laine uudised-laine
23. november 2015

EMSL kontoris vaatasime Ühisnädala kava üle ja anname personaalsed soovitused, kuhu minna ja mida kogeda. Kogu kava leiad siit.

Maris soovitab minna kolmapäeval Võrus Euroopa filmikohvikusse “Tuhat korda head ööd” vaatama filmi sellest, kuidas valida kutsumuse ja perekonna vahel ning hiljem ehk mõttekaaslastega sellel teemal ka mõtteid vahetada.

Terviseedenduse sõber Maria soovitab õhinapõhiste terviseedendajate ümarlauda neljapäeval Tartus. Kes aga eelistab terviseasjad teistele jätta, võiks Maria soovituse kohaselt reedel Pärnus koguda säästliku eluviisi nippe või astuda neljapäeval sisse Kohila raamatukokku, kus arutletakse kogukonna olemuse ja võimaluste üle.

Anna soovitab mõju hindamise huvilistele kolmapäeval Tartus toimuvat MTÜ inspiratsioonipäeva „Kas iga tegu loeb? Kuidas seda hinnata?“. Hingelt noortele soovitab Anna noortekonverentsi Teed tulevikku, OKEI? – teisipäeval Tartus.

Mari Öö soovitab õppida teiste vigadest ja julgelt tunnistada enda omi – Jõgevamaal Juula külamajas kogunetakse neljapäeval “Ebaõnnestumiste õppetundidele”, kuhu on oodatud kõik julged oma vigu esitlema.

Nikita soovitab minna reedel Narva Kogukonnapraktika tutvustusele või Tallinnasse Vabaühendute kärajatele.

Katerina soovitab samuti reedel Narvas olla ning osaleda kogukonna omaalgatuse foorum-konverentsil kogumaks mõtteid ja kogemusi, kuidas kogukondlikult aktiivne olla.

Rakverest pärit Urmo kutsub inimesi oma kodukanti ning innustab ühtlasi liikuma vabas õhus ja õppima midagi väga praktilist: MTÜ Estsar algatusel viiakse laupäeval Väike-Maarjas läbi näidisõppus kadunud inimeste otsimiseks. Olles ühtlasi seda usku, et head asjad saavad alguse sellest, kui inimesed üksteist tunnevad ja usaldavad, soovitab ta kiigata hiidlaste samal päeval Kassari rahvamajas toimuvat kokkusaamist “Tere teeb tuttavaks. Tere!”.

Ning muidugi ootame kõiki riigi rahaga suhestuvaid vabaühendusi reedel reedel Vabaühenduste Kärajatele.