artikkel

Google for Nonprofits nüüd kättesaadav ka Eestis

laine
16. aprill 2020
Foto:

Tänasest on ka Eesti vabaühendustele tasuta kättesaadav G Suite for Nonprofits, kuni 10 000 dollarised reklaamigrandid ja veel mitmed teenused. Ikka selleks, et meid viiruse ajal enam võimestada.

Google’i teenuseid integreeriva kontoritarkvara G Suite lisavõimaluste kasutamiseks kehtivad suured soodustused (Business 4€/kasutaja kuus 12 asemel, Enterprise 8), septembri lõpuni saab Google Meetsi lisavõimalusi kasutada igal G Suite’i tasemel.

Ad Grants pakub kuni 10 000 dollari eest kuus tekstipõhiseid otsingureklaame kuni 2020 oktoobri lõpuni, et tõsta näiteks teadlikkust või leida uusi vabatahtlikke. Youtube Nonprofit Program ja Google Earth and Maps pakuvad vabaühendustele loojutustamise võimalusi oma tegevuse võimendamiseks. Ülevaate kogu programmi kasust leiad siit.

Vaata siit, kuidas Google for Nonprofits aktiveerida. Ent nagu ikka tasuta tarkvaraga, on annetajail paar tingimust: toetuse saamiseks pead olema äriregistrisse kantud mittetulundusühing või sihtasutus ja tegutsema avalikes huvides ning heategevuslikult.

Vastavuskontrolli teostab ka Google’ile Techsoup, kus pead end kasutajaks registreerima, uue organisatsiooni lisama ja lühikese ankeedi täitma: küsitakse sinu eesmärki/missiooni, käibenumbrit ja väljatrükki registrikaardist, mille saad pdf-ina siit. Techsoupi menetlus võtab tavaliselt päeva-paar, vahel esitatakse ka lisaküsimusi. Kes juba on Techsoupis kirjas, peavad lihtsalt sealt Google’ile sobiva koodi (token) saama.

Tegu on Google for Nonprofits’i aastaid oodatud uue laienemislainega, kus lisandus vaid kuus uut riiki: baltikum, Portugal, Kreeka ja Peruu.

Kel küsimusi, kirjutab alari@heakodanik.ee