Uudised

Heatahtliku kollikese Monsta raamat toetab nägemispuudega lapsi

laine uudised-laine
31. mai 2019

Iga värskelt ilmavalgust näinud lasteraamatu “Monsta” ostu pealt annetab Helios Kirjastus aasta lõpuni ühe euro Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile, et toetada vähekindlustatud perede lastele raviprillide soetamist.

Iga aasta vajab Lastefondi toel raviprille ligi 60 vähekindlustatud pere last. Tihti on nägemispuue peres mitmel lapsel ning prillidega kaasnevad kulud on pere jaoks üle jõu käivad. Samuti vajavad laste prillid tihti ümbervahetamist, sest need jäävad väikeseks või muutub prilliklaaside tugevus. Selleks, et kõik lapsed saaksid hästi näha ning lugeda, sõltumata nende vanemate sissetulekust, tuleb Lastefondile vähekindlustatud perede lastele raviprillide soetamisel “Monsta” raamatu väljaandmisega appi Helios Kirjastus.

“Monsta” autoriks on saksa kirjanik Dita Zipfel ja selle on eesti keelde tõlkinud Triinu Viinukas. Raamatut saab osta kõikidest raamatupoodidest ja suurematest toidupoodidest üle Eesti.

“Lasteraamatu ostuga saab korraga täita kaks head eesmärki – teha heategu neile lastele, kes vajavad väga toetust, ja samas soodustada ka laste lugemust. Sümpaatne, enesekindel ja heatahtlik kollike Monsta sobib lapsi aitama imehästi ja loodame, et saame paljudele lastele raviprillide soetamisel nägemis- ja lugemisrõõmu pakkuda,” kommenteerib tänavust koostööprojekti Helios Kirjastuse turundusjuht Annika Reiljan. “Oleme proovinud kirjastusega igal aastal head teha, annetades näiteks raamatuid fondidele ja lasteasutustele, kus neid väga vajatakse, aga ei jaksata osta. Samuti oleme ka varem toetanud Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi, kui raamatuga „Lüriidiumivaras“ kogusime 800 eurot ravitoitu vajavate laste jaoks,” lisab ta.Lastefondi tegevjuht Kadri Org avaldab suurt heameelt Heliose Kirjastusega järjekorras teise väga armsa koostöö alustamise üle. “Kollike Monsta, kes elab ühe lapse voodi all ja muudkui kollitab, võitis kohe meie südamed, kui Helios Kirjastus raamatut tuvustas. “Monsta” raamat pakub lastele lugemisrõõmu nii otseselt kui ka kaudselt, aidates raviprillide toel lugeda ja igapäevaelus paremini hakkama saada ka nägemispuudega lastel. Loodame, et heatahtliku Monsta lugu jõuab võimalikult paljude lapsevanemateni ja lasteni,” räägib Org.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle nelja ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Lisainfo:
Kadri Org
SA TÜK Lastefondi tegevjuht
Tel: (+372) 56489584
E-post: kadri.org@lastefond.ee

Annika Reiljan
Kirjastus Heliose turundusjuht
E-post: annika@helios.ee