Uudised

Heategevuslik kunstinäitus Kurnatud Hinged EKAs

laine uudised-laine
21. veebruar 2019

Psüühiliste häiretega kunstnike tööde näitus Kurnatud Hinged avaüritus toimus 16. veebruar kell 18.00 Eesti Kunstiakadeemia 5. korruse konverentsiruumis. Selle korraldajateks on sotsiaalse ettevõtluse ning turundusega seotud noortele suunatud programmi Changemakers Academy tiim MoJo koostöös ettevõttega Solve et Coagula. Avaüritusel võtsid sõna Eesti kunstnikud Jüri Arrak ja Marko Mäetamm, Eesti Tegevusterapeutide Liidu esindajad ja Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

Heategevusliku näituse eesmärk on koguda toetust psüühiliste erivajadustega inimestele mõeldud Pärnu Vaimse Tervise Keskuse ehk Amanita Keskuse rajamiseks, mis pakub elamis-, vabaaja,- õppimis- ja töötamisvõimalusi kohandatud keskkonnas.

Miks meie, noored, seda teeme? – Vastus on lihtne, tahame muuta maailma alustades meie endi ühiskonna kokkuhoidvuse suurendamisest. Seepärast olemegi ühinenud sotsiaalse ettevõtlusprogrammiga Changemakers Academy, et anda oma panus ühiskonna arendamisse nii sotsiaalsuse kui ka ettevõtlikkuse tasandil.

Miks võiks meie näitust külastada? – Teie abiga on võimalik parandada meie riigi murekohti ja innustada riskigrupis olevaid inimesi taas ühiskonda panustama. Külastades näitust, saavad need riskirühmades olevad inimesed innustust tegema midagi, mis neile endile meeldib, aga annab lisa ka Eesti kultuurielule, milleks antud hetkel on kunst. Lisaks saab kohapeal sümboolse tasu eest omale samade erivajadustega maaliautorite valmistatud puidust meene kinkida.

Puust käsitööd valmistavad need inimesed igapäevaselt oma tööna – seda tänu ettevõttele Solve et Coagula, kes pakub sellistele inimestele töökohti, et nad ei peaks end tundma kasutult ning ühiskonnast äralõigatult. Samuti on selle sotsiaalse ettevõtte tegevus ka väga keskkonnasõbralik, nimelt valmivad esemed tehaste puiduülejääkidest ning materjalidest, mida suured tehased muidu ära viskaksid. Kui soovid toetada uuskasutust ning kõikide inimeste ühiskonnategevustesse kaasamist, saab meie tiimi noori näha ka 23.02 Mustamäe keskuses EV101 laadal müümas Solve et Coagula meeneid.

Tooteid saab ka tellida veebilehelt: www.secestonia.com või kirjutades meiliaadressile indrek.linnuste@gmail.com.