artikkel

Helen Hiiemäe: Kuidas minust sai vabatahtlik?

laine
19. juuni 2017
Foto: erakogu
Oma vabatahtlikkuse avastasin 2011. aastal, kui Tallinn oli kultuuripealinnaks ning linnas toimus palju üritusi, kuhu sooviti vabatahtlikke abikäsi. Otsisin netist üles üritused, millest soovisin osa võtta, ja nii saigi abistatud mitut erinevat kultuurisündmust. Leidsin ka palju uusi tutvusi ja kohtusin toredate inimestega ning tänu tol suvel toimunud üritustele sai minust erinevaid kontserte korraldava kontsertiagentuuri Corelli Music vabatahtlik. Abistan neid tänini.

Andsin end üles ka vabatahtlike koduleheküljel. 2012. aasta Teeme Ära talgupäeva ettevalmistustööde käigus võttis minuga ühendust Anna Gramberg Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskusest ja pakkus võimalust võtta osa talgupäeva korraldamisest. Nii sain kokku Talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüriga ja alates sellest ajast olen olnud Teeme Ära meeskonna vabatahtlik, jaganud muuhulgas talgujuhtidele stardipakette ja saatnud gruppidele talguhundi passe.

Üheks väga toredaks tööülesandeks on olnud talgupäeva staabist talgujuhtidele helistamine, et kokku võtta, kui palju üle Eestimaa talguid toimub, kui palju talgulisi osa võtab ning mida põnevat tööde tegemise käigus on juhtunud. Tihtipeale talgujuhid juba ootavad staabist seda kõnet, et jagada infot ja tänada, et selline päev on korraldatud, kus kogukonnad kokku saavad ja midagi üheskoos ära tehakse. Sellisest tagasisidest saab väga palju positiivset energiat, sest ka talgujuhid on vabatahtlikud, kes võtnud vaevaks midagi suurt või väikest oma kogukonna heaks ära teha. Minu jaoks on Teeme Ära talgupäeva tööd hooajalised tööd ja iga uue aasta alguses ootan põnevusega, kuidas asjad sel korral kujunevad, sest igal aastal toimub midagi uuenduslikku. Mul on äärmiselt suur rõõm selles meeskonnas olla.

2012. aasta Teeme Ära meeskonna tänuüritusel leidis mu Külli Vollmer (sel ajal oli ta tööl Kodukandis), kes haaras mu peaaegu koheselt oma tegemistesse, üks neist oli Vabatahtlike tunnustamise ürituse korraldamine, kus olen olnud abiks aastast 2013. Viimastel aastatel olen olnud ka vajadusel vabatahtlik line-tantsu tunni juhendaja.

Vabatahtlik töö on läbi erinevate projektide vägagi mitmekesine ja arendav ning nendest osavõtt annab mulle tunde, et olen osa millesti suuremast. Tahe ja soov teha midagi teiste heaks, otsest tasu sellest saamata, annab hingele väga palju ja tekitab minus väga hea tunde.

Loe ka teiste lugusid ja saada enda oma: heakodanik.ee/minulugu