Uudised

Hiigelannetus õhutab vabakonda ja teadlasi pilveteenuseid laiemalt kasutama

laine uudised-laine
21. jaanuar 2016

Microsofti Filantroobid teevad hiigelannetuse pilvandmetöötluse laiemaks kasutuselevõtuks MTÜ-de ja teadlaste seas. 

Microsofti tegevjuht Satya Nadella teatas Davosi majandusfoorumil algatusest, millega pannakse ettevõtte pilveandmetöötlus senisest veelgi rohkem teenima ühiskonna huve. Eesmärgi toetuseks annetavad Microsofti Filantroobid miljard USA dollarit, et Microsoft saaks järgneva kolme aasta jooksul pakkuda töötegemisel täiendavat abi mittetulundusühingutele ja ülikooli teaduritele.

Initsiatiivi raames jagatakse vabaühendustele ja ülikoolidele tasuta pilveteenuseid, et suurendada töötamise ja andmete säilitamise võimalusi, parandada organisatsioonisisest suhtlust ning muuta töötegemine kiiremaks ja mugavamaks. “Pilveandmetöötlus ja sellega seotud teenused on üks kõige kiiremini arenev valdkond. Soovime, et sellest arengust saaksid oma töös rohkem kasu ka vabakond ja teadusasutused,” selgitas Microsofti tegevjuht Satya Nadella. “Algatuse abil saavad enam kui 70 000 organisatsiooni ligipääsu tehnoloogiale, mis aitab neil oma töö kaudu lahendada ühiskonna jaoks olulisi väljakutseid ning seeläbi parandada inimeste heaolu,” lisas ta.

Microsofti Filantroobid on 2015. aasta detsembris loodud ettevõttesisese organisatsioon, mille eesmärk on suurendada läbi heategevuslike projektide digitaalset kaasatust üle maailma.

Teadlased, kes soovivad Microsoft Azure for Research programmis osaleda ja seeläbi kasutada tasuta Azure’i salvestusruumi ja pilvandmetöötluse lahendusi, on oodatud esitama oma teadustöö ettepanekud veebilehel http://research.microsoft.com/en-us/projects/azure/. Juba praegu pakub see programm 600-le uurimisprojektile üle maailma tasuta ligipääsu Microsofti pilveteenusele.

MTÜ-dele tekib võimalus taotleda tasuta Microsoft Azure, CRM Online, Power BI ja Enterprise Mobility Suite lahendusi. Pilvepõhine Office 365 on olnud MTÜ‑dele tasuta kättesaadav juba mõnda aega. Täpsem info MTÜ-de pakkumise kohta on siin: www.microsoft.com/nonprofits.

Loe lisa Microsofti Filantroopide ja heategevuslike projektide kohta: www.microsoft.com/philanthropies

Kadri Kukk
Microsoft Eesti PR
Tel 5344 6904
E-mail a-kakukk@microsoft.com