Uudised

Hõbenõela võitja Mare Kelpman liitus karusnahavaba programmiga

laine uudised-laine
31. august 2020

2016. aastal hõbenõela võitnud tekstiilidisaineri Mare Kelpmani moeettevõte Kelpman Textile liitus rahvusvahelise programmiga “Fur Free Retailer”, mille liikmed ei tooda ega müü karusnahast tooteid. Eestis edendab programmi MTÜ Loomus.

“Ma ei pea eetiliseks karusloomade väärkohtlemist inimliku edevuse nimel,” põhjendas Kelpman karusnahavaba programmiga liitumist.

Saaremaalt pärit Kelpman lõi oma ettevõte 2012. aastal ning tema looming sisaldab loodusest inspireeritud teemasid – saare looduse karm minimalism on ühendatud Lääne-Eesti käsitööle omase värvirikkusega. Kaubamärgi Kelpman Textile all toodetakse naturaalsetest materjalidest unikaalkangaid ning nendest valmistatud sisustustekstiile, rõivaid ja aksessuaare

Kelpmanile on kõige olulisemad materjalide kvaliteet ja vastupidavus, väiksed ja unikaalsed kollektsioonid ning koostöö Euroopa väiketootjatega, sest nii saab ta anda oma panuse ületootmise ja ületarbimise vähendamisse ning julgustada kohalikke ettevõtteid.

“Fur Free Retailer” programmiga on üle maailma liitunud juba üle 1100 moeettevõtte, kelle seast võib leida tuntud nimed nagu Versace, Gucci, Hugo Boss ja Armani. Lisaks on nende seas 49 Eesti ettevõtet ja disanerit, näiteks Tanel Veenre, Reet Aus ja Tallinn Dolls.

Lisainfo:
https://estonia.furfreeretailer.com
info@loomus.ee