Uudised

Hõimukuu toob veel filmi, luulet, muusikat

laine uudised-laine
24. oktoober 2016

Fenno-Ugria annab teada, et hõimukuu ei ole veel sugugi läbi ja ees ootavad loodusõhtu, kaks filmiesilinastust, luuleõhtud ning heli- ja sõnakunsti õhtu.

  • Dokumentaalfilm „Armastuse maa“ on lugu põhjapõtradest, naftast, poliitikast ja luulest. Filmi peategelane on Lääne-Siberi taigas elav metsaneenetsi põhjapõdrakasvataja ja luuletaja Juri Vella, kes püüab tõestada, et ka üksikisikul on võimalik põliselanike elukeskkonda hävitavale suurvõimule vastu seista.

Filmi autor on Liivo Niglas, tootjad F-Seitse OÜ ja MP DOC, pikkus 78 min.

Facebookis

Katkend filmist

T, 25. oktoobril kl 18 esilinastus Tallinnas KUMU auditooriumis (Weizenbergi 34 / Valge 1)

E, 31. oktoobril kl 19 esilinastus Tartus Elektriteatris (Lai 37)

  • Hõimupäevade soome-ugri luuleõhtul Poezia Fennougriae astuvad üles luulepõmmijad ja- prõmmijad nii meilt kui mujalt. Üles astuvad Santtu Karhu Karjalast, Bogdan Anfinogenov Udmurtiast, Lapimaa luuletaja Heli Slunga ja Oulu näitleja Eeva-Maria. Lisaks meie oma prõmmijad Luulur (Jaan Malin), Merca (Merle Jääger) ja Aapo Ilves.

Loe lähemalt

N, 27. oktoobril kl 18 Tartu Kirjanduse Majas (Vanemuise 19)

R, 28. oktoobril kl 18 Tallinna Kirjanike Majas (Harju tänav 1)

  • Kontserdisarja HelijaKeel avakontsert The Lost Word. Kõlab Mart Siimeri ja Eduard Tubina muusika ning Värske Rõhu autorite Kristjan Haljaku, Kelly Turku, Hanneleele Kaldmaa sõnalooming. Hooajal 2016/2017 keskendub sari HELIjaKEEL kadumisohus keeltele ja kultuuridele. Idee sai tugeva tõuke eelmise hooaja lõpus Lahtis soome-ugri rahvaste VII maailmakongressil osalemisest ja sealsest Mart Siimeri mari rahvalaulul põhineva teose „Tale vüd goch“ („Üle võimsa vee“) ettekandest.

Loe lähemalt

Facebookis

L, 29. oktoobril kl 19 Teatris NO99 (Sakala 3)

Kohtumiseni soome-ugri kultuuriüritustel!

Heade soovidega
Gerda Kärner
MTÜ Fenno-Ugria Asutus
5895 8680