Uudised

Homme astuvad Tallinnas üles loomaõiguste filosoofid ja aktivistid

laine uudised-laine
2. mai 2019

Homme ehk 3. mail korraldab loomade eestkoste organisatsioon Loomus Tallinnas Salme kultuurikeskuses järjekorras viienda rahvusvahelise loomaõiguste konverentsi, kuhu oodatakse kõiki, keda huvitavad suhted inimeste ja loomade vahel. 

Sel aastal keskendutakse loomaõiguste konverentsil muutustele inimeste ja teiste loomade vahelistes suhetes. Näiteks tulevad jutuks sellised teemad nagu empaatia loomade suhtes, liikumine loomade söömise järgsesse maailma, vägivallatu otsetegevuse ning tänavaaktivismi olulisus loomaõigusluses, karusnahatööstuse PR kampaania Soome kogemuse näitel, Eesti meeste veganiks hakkamise põhjused ja kogemused veganina, levinud loomadest rääkimise viisid, polariseerumine loomaõigusliikumises ja taimetoidu tervislikkus. 

Esinejate hulgas on Soome filosoof Elisa Aaltola, Hollandi teadlane Floris van den Berg, filosoof Silver Rattasepp, perearst Marta Velgan jt.

Loomaõiguste Konverents 2019 on 3. mail kell 10 – 16 Salme kultuurikeskuses. Osalustasu koos lõunasöögi ja kohvipausiga on 10 eurot. 

Konverentsile saab registreerida aadressil siin: https://bit.ly/2ZklviW

Täpsem kava ja ettekannete ülevaated Facebookis: https://www.facebook.com/events/2288246251397683/

MTÜ Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.

MTÜ Loomus

Kadri Taperson

Juhataja

+372 528 75 66

kadri@loomus.ee