Uudised

Homme toimub Tallinnas meeleavaldus haide kaitseks, kogutud on 14 200 allkirja

laine uudised-laine
28. märts 2018
MTÜ Loomus korraldab neljapäeval Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) Tallinna kontori ees meeleavalduse ookeanikalade kaitseks. Juba üle 14 000 inimese oma allkirja andnud pöördumisele, millega palutakse EASil ja perekeskusel “Meritäht” peatada plaan ehitada Dirhami sadamasse haide ja raide akvaarium. 

Lisaks eraisikutele on pöördumisele alla kirjutanud ka mitmed välismaised looma- ja looduskaitseorganisatsioonid nagu PETA ja Sea Shepherd ning kaheksa Eesti loomakaitseorganisatsiooni. 

MTÜ Loomuse juhataja Kadri Taperson kutsub meelt avaldama kõiki, kes leiavad, et ookeanikalade koht ei ole Noarootsi akvaariumis. “Me soovime, et EAS ei rahastaks projekti, mille peamine tõmbenumber ja eesmärk on vangistatud loom. Taoline iganenud ja loomade heaolu eirav meelelahutus ei kuulu 21. sajandisse,” kinnitab Taperson.

Meeleavaldus haide ja raide kaitseks toimub 29. märtsil kell 12 – 13 Tallinnas EASi hoone ees, aadressil Lasnamäe 2.

Meeleavalduse üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/179064902730217/

MTÜ Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.

Lisateave:

Annika Lepp

Kommunikatsioonijuht

MTÜ Loomus

+372 5516564, annika@loomus.ee