Uudised

Inimõiguste keskus alustab nõustamist andmekaitse küsimustes

laine uudised-laine
4. oktoober 2021

Eesti Inimõiguste Keskus alustab 5. oktoobril nõustamist privaatsuse ja andmekaitsega seotud teemadel. Individuaalset nõu hakkab pakkuma keskuse digiõiguste ja andmekaitse valdkonna jurist Mari-Liis Vähi ning abi on kõigile tasuta.

“Meil kõigil on midagi varjata. See ei tähenda, et varjaksime midagi keelatut, vaid oluline on mõista, et meie kõigi kohta käivat informatsiooni võidakse meie ja meie lähedaste vastu ära kasutada,” sõnas keskuse jurist Mari-Liis Vähi

Inimõiguste keskus soovib panustada sellesse, et ühiskonnas olevad digi- ja andmekaitsealased kitsaskohad saaksid lahendatud. “Tänapäeva infoühiskonnas on andmed otsustava tähtsusega, mistõttu on ka nende kaitsmine aina olulisem. Ühelt poolt peavad riigiasutused ja ettevõtted töötlema isikuandmeid läbipaistvalt ja vastavalt andmekaitsenõuetele. Teisalt aga tuleb meil endal teadvustada oma andmete väärtust ja seda, et nendega tuleb väga hoolsalt ringi käia,” selgitas Vähi. 

Nõustamise eesmärk on kaitsta Eesti inimeste digiõigusi ja privaatsust ning inimõigusi tugevdada. “Digivõimalused on küll ahvatlevad, kuid neisse tuleks suhtuda teatava ettevaatuse ja tähelepanelikkusega. Mugavus ja efektiivsus ei tohiks toimuda meie õiguste ja privaatsuse arvelt,” on keskuse jurist Mari-Liis Vähi kindel.Inimõiguste keskus pakub abivajajatele tasuta esmast nõustamist ja selgitab, kuidas õigusrikkumist lõpetada, milliseid nõudeid esitada ning kuhu oma õiguste kaitseks pöörduda. Kui tunned, et isikuandmete kasutamisel on rikutud sinu õigust pere- ja eraelu puutumatusele või sul on mõni muu digiõigusi puudutav mure, võta inimõiguste keskusega ühendust.

Lisainfo:
Mari-Liis Vähi, digiõiguste ja andmekaitse valdkonna jurist
mari-liis.vahi@humanrights.ee