Uudised

Julgeoleku- ja arengueksperdid kogunevad Tallinnas

laine uudised-laine
30. august 2017
6. septembril kogunevad Tallinnas rahvusvahelised julgeoleku- ja arengueksperdid, et arutada arengukoostöö ja julgeoleku kokkupuutepunktide üle. Kas militaar- ja tsiviilmaailmad saavad stabiilsema ja võrdsema maailma nimel koostööd teha? Kuidas tagada võimalikult neutraalne koostöö ja mida on sellest mõlemal maailmal võita või kaotada? Konverentsi “Development or Security: Which Comes First?” korraldab MTÜ Mondo ning see leiab aset Swissotelis (Tornimäe 3).

Hoolimata kriiside sagenemisest on nende leevendamiseks ja lahendamiseks suunatud resurssid piiritletud ning tegevuste kattumine ja konkureerimine vähendavad neid veelgi. Kuid kas ametliku arenguabi (ODA) kasutamine julgeoleku tagamiseks on õigustatud? 

Konverents toob kokku kaks nn paralleelmaailma: humanitaarabi ja arengukoostöö eksperdid ning need, kelle igapäevategevuseks on julgeoleku tagamine, et võtta luubi alla sõjaliste sekkumiste ja arengukoostöö ühispunktid ning lahknemiskohad. Paneelides arutletavad küsimused on kriisiolukordades kannatavatele inimestele elulise tähtsusega, kuna teoreetilised ja juriidilised umbsõlmed takistavad pahatihti reaalse abi jõudmist kriisipiirkondadesse.

Konverentsil esinevad teiste seas eksperdid ÜROst, rahvusvahelisest abiorganisatsioonist People in Need ning mõttekojast SaferGlobe. Samuti saabub aruteluks kodumaale Libeerias Euroopa Liidu delegatsiooni juhtinud Eesti diplomaat Tiina Intelmann. Aruteludes osalevad ka Jonatan Vseviov Kaitseministeeriumist ning Jüri Seilenthal Välisministeeriumist. Konverentsi avakõne peab välisminister Sven Mikser.

Konverents toimub inglise keeles.

Täielik arutlejate nimekiri koos inglise keelsete tiitlitega on allpool.

  • Tiina Intelmann, Head of the EU Delegation to Liberia
  • Brig. Gen. Alois A. Hirschmugl, Humanitarian Affairs Advisor to the Austrian Chief of Defence Staff
  • Mark Bowden, former United Nations Deputy Special Representative to Afghanistan
  • Maria Mekri, Executive Director of the peace and security think tank SaferGlobe
  • Josef Reiterer, Chief of the Civil-Military Coordination Section (CMCS), UN Office for the Coordination of Humanitarian Affairs (OCHA), Geneva
  • Jonatan Vseviov, Permanent Secretary of the Estonian Ministry of Defence
  • Marek Štys, Head of Emergency Programs of NGO People in Need
  • Jüri Seilenthal, Director of External Economic and Development Cooperation Department in the Estonian Foreign Ministry

Paneele modereerivad Hannes Hanso (Riigikogu Riigikaitsekomisjon) ning Hannes Rumm (Välisministeerium).

Ürituse täpne ajakava ja taustainfo on saadaval leheküljel http://mondo.org.ee/conference2017/ 

Samal lehel palume täita ka eelregistreerimisvorm.

Intervjuude kokkuleppimine ja muu lisainfo:

Aliine Lotman

MTÜ Mondo 

+372 58416717

www.mondo.org.ee

www.maailmakool.ee