Uudised

Justiitsministeerium ootab kodanikujulguse aumärgi kandidaate

laine uudised-laine
20. september 2018
19.09.2018 Justiitsministeerium tunnustab 3. detsembril julgeid kodanikke, kes on teinud enam, kui ühiskond neilt ootab – näiteks hoidnud ära kuriteo või toetanud kuriteo ohvrit. Kandidaate tänavusele kodanikujulguse aumärgile ootab ministeerium 26. oktoobrini.

„Kuritegude toimepanemise takistamine, kurjategija jälitamine või lausa kinnipidamine ja kuriteo kannatanu kõrval olek ja tema aitamine – need on julgustükid, millega kõik hakkama ei saa. Peame olema kodanikena õnnelikud, et meie seas neid inimesi on ja neid tuleb selle eest tunnustada. Seda me igal aastal kodanikujulguse aumärkide andmisega teeme ja sestap kutsun ka tänavu kõiki üles esitama kandidaate, kelle julgus kindlasti tunnustust väärib,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Kodanikujulguse aumärke antakse kuriteo ärahoidmise või selle toimepanemise takistamise eest, kurjategija kinnipidamise ja kuriteoohvri aitamise eest ning muu panuse eest inimeste turvatunde tõstmisel.

Mullu pälvis kodanikujulguse aumärgi 28 vaprat inimest, kelle julged teod aitasid ära hoida kuritegusid, enesetappu ja kes toetasid raskel hetkel kannatanut. Kõikide 2017. aasta kodanikujulguse aumärgi pälvinute lugusid saab lugeda siit: https://www.just.ee/et/kodanikujulguse-aumargid-2017

Tänavu ootame ettepanekuid kodanikujulguse aumärkide kandidaatide kohta posti teel märksõnaga „Kodanikujulguse aumärk“ hiljemalt 26. oktoobriks aadressil justiitsministeerium, Suur-Ameerika 1, 10122, Tallinn või e-posti aadressil kart.repponen@just.ee.

Aumärgid antakse justiitsministeeriumis pidulikult üle 3. detsembril. Aumärkide saajad valib nominentide seast välja süüteoennetuse nõukogu.

Täpsemat infot kodanikujulguse aumärkide kandidaatide esitamise kohta leiab siit (278.37 KB).

Kodanikujulguse aumärke annab justiitsminister välja 2004. aastast.