Uudised

Kandideeri õiglase kaubanduse sõbraks!

laine uudised-laine
14. veebruar 2017
Sõbrapäevast kuni 31. märtsini ootab MTÜ Mondo kandideerima õiglase kaubanduse sõbraks kõiki asutusi ja kollektiive, kelle jaoks õiglane kaubandus on südameasi. Tiitlid antakse üle õiglase kaubanduse päeval maikuu keskel.

Tänasest sõbrapäevast alates on võimalus kandideerida MTÜ Mondo poolt välja antava õiglase kaubanduse sõbra tiitlile. Kandideerimisvõimalus on kõikidel kauplustel, toitlustus- ja majutusasutustel, koolidel, vabaühendustel, riigiasutustel, töökollektiividel, kogudustel, maaletoojatel, töötlejatel ja tootjatel, kes oma töös ja tegemistes panustavad õiglase kaubanduse arengusse ja levikusse Eestis.

Õiglane kaubanduse põhimõtte kohaselt saab iga tarbija panustada maailma võrdsemasse arengusse. Sellist kaubandusmeetodit rakendatakse toorainele ja kaupadele, mis on pärit arenguriikidest, kuid mida tarbitakse enamjaolt arenenud maades. Need tooted on meie toidulaual igapäevased – kohv, tee, suhkur, kakao, troopilised puuviljad, šokolaad jms. Õiglase kaubanduse tuntuim märgis on Fairtrade. See pakil leiduv märk kinnitab, et oma töö eest on arengumaa talunikud ning istanduste töölised saanud õiglase tasu ja töötavad inimlikes tingimustes. Lisaks õiglasele tasule pakutakse tootjatele ka lisatasu, millega kogukonna arengut toetada. Õiglase kaubanduse märgisega kauba tootmisel on keelatud lapstööjõu kasutamine. 

Selliste kaupadega ostame paremat tulevikku, sest need panustavad otseselt arenguriikide majandusse ja kogukonda. Tänaseks on Mondo õiglase kaubanduse sõbra tiitliga tunnustanud 38 tegijat, teiste seas näiteks Eesti šokolaaditootjad Kalev ja Chocolala, kaupluste Stockmann, Solaris ja Kaubamaja toiduosakonnad, mitmed vabaühendused ja ökopoed. Uusi sõpru tunnustatakse maikuu keskel, õiglase kaubanduse päeval. 

Kandideerimine ja detailid: fairtrade.ee.

Lisainfo ja kommentaarid:
Kristina Mänd, MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise eestvedaja
kristina@mondo.org.ee
+372 5690 9754