Uudised

Karusloomafarmide keelustamise arutelu jätkub sügisel

laine uudised-laine
8. juuni 2020

Riigikogu maaelukomisjon arutles täna karusloomafarmide keelustamise üle Eestis. Aruteluga otsustati jätkata sügisel. 

Tänasel maaelukomisjoni istungil arutleti loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad kollektiivset pöördumist karusloomafarmide keelustamiseks Eestis. Maaelukomisjon otsustas aruteludega jätkata põhjalikumalt sügisel, kaasates vestlusesse erinevaid osapooli.

Maaelukomisjoni esimees Tarmo Tamm avaldas istungil lootust, et keelustamise otsus ka peagi sünnib seoses tõsiasjaga, et farmide keelustamist toetab juba ligikaudu 70 protsenti Eesti elanikest. Lisaks toodi istungil välja ka  karusloomafarmide võimalik pandeemiaoht, mis võib sundida farme sulgema. 

„Sügisel ei arutle me kindlasti vaid karusloomafarmide keelustamise eetiliste argumentide üle, vaid analüüsime ka koroonaviiruse ohtu farmides ja seda rahvatervise huvides,” kommenteeris Tamm.

Ka istungil osalenud loomakaitsjad on rahul arutelude jätkumisega. „Meil on hea meel, et arutelu kätkeb lisaks loomade heaolule ka majanduslikke ja pandeemiaohu argumente ning oleme lootusrikkad, et lõpuks see positiivne otsus karusloomafarmide keelustamiseks sünnib,” sõnas Nähtamatute Loomade esindaja Merit Valge.

Maaelukomisjoni üheksaliikmeline koosseis eesotsas esimees Tarmo Tamme ja aseesimees Urmas Kruusega käsitles karusloomafarmide keelustamise teemat tänasel 8. juuni istungil. Virtuaalsel istungil osalesid ka Nähtamatute Loomade liikmed Merit Valge ja Kristina Mering. 

Lisainfo:
Liis Hainla
Loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad kommunikatsioonijuht+372 5681 7072www.nahtamatudloomad.eewww.facebook.com/nahtamatudloomad