Uudised

Kas su koduleht vajab uuenduskuuri?

laine uudised-laine
1. veebruar 2016

Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) uurib, kas vabaühenduste veebilehed vajavad uuenduskuuri ja kuidas nad aidata saavad. Kui vastad küsimustikule, siis nad saavad rohkem teada, mis vabaühendustele muret teeb!

KÜSKi inimesed näevad, kuis vabaühendused toovad oma projektides tihti välja probleeme kodulehtedega – küll on need ajale jalgu jäänud, küll ei teata, kuidas tekste koostada, pilte kasutada või üldse, kuidas ühte head ja sihtrühmale kõige kasulikumat kodulehekülge teha ja hallata. Kas peaks kasutama tasuta ja nadimat või kvaliteetset, aga raha nõudvat keskkonda?

Et ühingutele selles valdkonnas abiks olla ning parimad vahendid ja teadmised parimate kodulehtede tegemiseks kätte anda, aidata lehed ära sisustada ja rääkida ka selle edaspidisest haldamisest, on KÜSK 2016. aasta sügisesse planeerimas üht ägedat ja praktilist veebidisaini häkatloni.

Veebidisaini häkatlon toimub ühel nädalavahetusel, reede õhtust pühapäeva õhtuni, ning seal:

  • saad oma ala asjatundjate juhendusel ülevaate veebidisaini põhimõtetest ning sellest, kuidas oma ühingut digitaalselt paremini nähtavaks teha;
  • ehitad valmis päris uue veebilehe;
  • tutvud teiste vabaühingutega professionaalses, kuid vabas ja meeleolukas õhkkonnas.
Üritus on tasuline ja saab olema sama kallis, kui üks keskmine teatripilet, kuid kindlasti oma hinda väärt ja sisu kohta soodne. Osalemiseks ei ole vaja varasemaid kogemusi veebidisainis, ainult sülearvuti on tarvis kaasa võtta.

Kuigi üritus on planeeritud alles sügisesse, kuulatakse praegu maad ja tehakse ettevalmistusi.

Kui tunned, et Sinu ühing vajab uut veebilehte ning kui sooviksid sügise alguses häkatlonil osaleda, anna sellest teada vastates ühele lühikesele küsimustikule. Selle abil saab kohale kutsuda õiged eksperdid vastavalt ühingute vajadustele ja planeerida kogu korraldust, sealhulgas ürituse toimumiskohta.

Lisainfo leiad küsimustiku lingist.

Küsimuste korral pöördu kysk@kysk.ee