Uudised

Käsmus esinevad Venemaa tuntuim ulmekirjanik Dmitri Gluhhovski ja skandaalne kunstnik-aktivist Pjotr Verzilov

laine uudised-laine
19. august 2019
Täna koguneb Lahemaal Käsmus taas Avatud Eesti Fondi korraldatud arutelusari Venemaa Hääled, mille suvine eriüritus toimub juba kuuendat aastat järjest.

Algusega kell 16:00 vestlevad kohalikus rahvamajas Venemaa üks tuntumaid ulmekirjanikke Dmitri Gluhhovski (Triloogia “Metro 2033-2035”, “Tulevik”, “Tekst” jpt.) ning kunstnik ja kodanikuaktivist Pjotr Verzilov (Pussy Riot, MediaZona). Vestlust veab muusikakriitik ja ühiskonnategelane Artemi Troitski.

Dmitri Gluhhovski on oma ulmeromaanidega kaasaegse Vene kirjanduse üks populaarsemaid autoreid, tema antiutoopiline “Metro 2033” on tõlgitud ligi 40 erinevasse keelde ning selle ainetel on tehtud populaarne videomäng. Gluhhovski on õppinud ajakirjandust ja rahvusvahelisi suhteid, töötanud nii raadio- kui telesaatejuhina, kolumnistina ja sõjakorrespondendina.

Pjotr Verzilov on kunstnik ja aktivist, kes on tuntud protestirühmituse Pussy Riot liige, mis omakorda kasvas välja kunsti- ja performance-grupist Voina. Koos Pussy Rioti liikmete, Verzilovi eksabikaasa Nadežda Tolokonnikova ja Maria Aljohhinaga kuulub ta ka sõltumatu uudisteportaali MediaZona asutajate sekka. Portaal keskendub Venemaa õigussüsteemile, mh vangide õigustele. Verzilovil on nii vene kui kanada kodakondsus.

Arutelule järgneb möödunud suvel Kesk-Aafrika Vabariigis mõrvatud filmirežissöör Aleksandr Rastorgujevi dokumentaalfilm „Выбирая Россию“. Seejärel saab osa küsimusteringist filmi produtsentide Jevgeni Gindilise ja Anatoli Golubovskiga, mida modereerib režissöör Marianna Kaat.

“Käsmu on ajalooliselt kokku toonud kultuuriinimesi nii Eestist kui Venemaalt. Meie suvised Venemaa Hääled toimuvad just siin, kuna on pingutust väärt, et  inimeste vahetust suhtlusest sündiv sünergia kestaks ka edaspidi, ” märkis Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam.

NB! Üritus toimub vene keeles.

Ülekannet arutelust saab jälgida ka rus.err.ee portaali ning venekeelse Postimehe vahendusel, Youtube’i otselink asub SIIN.

Venemaa hääled on Avatud Eesti Fondi arutelusari, mis lahkab ühiskondlikku ja poliitilist olukorda Venemaal tuntud Vene mõtlejate, ühiskonnategelaste ja inimõiguslaste käsitluses. Arutelude eesmärk on tutvustada erinevaid vaateid Venemaa tegelikkusele ja luua kõlapinda ka arvamustele, mis Venemaa ametlikes infokanalites kajastamist ei leia. Sarja raames on Eestis esinenud nt Ljudmilla Aleksejeva, Valeria Novodvorskaja, Lev Ponomarjov, Viktor Šenderovitš, Leonid Parfjonov, Lev Rubinštein, Artemi Troitski, Jevgenia Tširikova, Maša Gessen, Dmitri Oreškin, Vladimir Voinovitš, Žanna Nemtsova, Vladimir Kara-Murza, Leonid Volkov, Ekaterina Šulman jpt.
Lisainfo ja meediapäringud:

Mari Roonemaa

Kommunikatsioonijuht/Head of Communication
Avatud Eesti Fond/Open Estonia Foundation
Estonia pst. 5a, 10143 Tallinn, Estonia
tel: +372 56454598
www.oef.org.ee

cid:image001.jpg@01D1A14D.2DA07820