artikkel

Katerina Danilova: Argumenteeriva ühiskonna nimel

laine
Katerina Danilova 29. märts 2016
Foto: erakogu
Katerina Danilova kirjutab, kuidas tema hea kodanikuna oma panuse annab ehk millise ühiskonnna poole me koos peaksime liikuma.

Neljandat aastat järjest, kohe algusest peale, panustan vabatahtlikuna Arvamusfestivali õnnestumisse. Esimestel aastatel olin sisutiimi liige, ehk ise korraldasin arutelusid, mõtlesin koos teiste tiimi liikmetega festivali hea tava ja hea arutelu korraldamise peale. Kuna usun, et enamik ühiskondlikest liikumistest võiksid olla avatud ka neile inimestele, kes peamiselt suhtlevad vene ja inglise keeles, tõlkisin tekste vene keelde ja tutvustasin tasapisi festivali ka venekeelsele meediale. Sellel aastal aga võtsin endale peale suurema rolli ja vastutan festivali kommunikatsiooni eest.

Miks just see festival? Sest minu jaoks on argumenteeritud suhtlemine väärtus, mille poole me ühiskonnana peaksime liikuma ning festival on minu jaoks Eesti Väitlusseltsi ja SpeakSmarti järel loogiline jätk selle kujundamiseks. Väitlus õpetas mind hindama tasakaalukat diskussiooni, kus oponendi seisukohad on sama olulised kui Sinu omad; kus tulemuseks ei ole tõe otsimine, vaid üksteise arvamusest arusaamine; kus oma seisukohti peab põhjendama; kus fookuses on teema, mitte inimene. Antud väärtus on üle kantud ka meie sotsiaalse ettevõtte SpeakSmart igapäevaste tegevustesse, mis oluliselt lihtsustab koosolekute pidamist ja ühiste arvamuste leidmist ning tagab rahulikku ja motiveeriva töökeskkonda, kus igaühe arvamust arvestatakse. Seega ükskõik mis algatus, mis aitab meil ühiskonnana argumenteerivamaks muutuda, on mu tähelepanu väärt.

Loe ka teiste lugusid ja saada enda oma: heakodanik.ee/minulugu