artikkel

Keenia, Uganda ja Ghana kogukonnad ootavad Eesti ekspertide panust

laine
MTÜ Mondo 25. aprill 2016
Foto: MTÜ Mondo

Eesti suurim maailmahariduse, arengukoostöö ja humanitaarabi organisatsioon MTÜ Mondo pakub vabatahtlikku tööd kahele erialaeksperdile kolmes Aafrika riigis. Otsitakse õpetajat Ghanasse ning õmblustehnoloogi või ettevõtluseksperti Keeniasse ja Ugandasse.

Alates 2007. aastast maailmahariduse, arengukoostöö ja humanitaarabiga töötav MTÜ Mondo pakub erialast vabatahtliku töö võimalust ühele kunsti- või käsitööõpetajale Kongo külas Ghanas ning ühele õmblustehnoloogile või õmblusoskustega ettevõtluseksperdile Shianda külas Keenias ning Kampalas Ugandas. Kui tavaliselt on vabatahtlikuks kandideerimise puhul ülemine vanusepiirang, siis MTÜ Mondo pakub võimalust kandidaatidele alates 26. eluaastast, mistõttu on see unikaalne võimalus kogenud erialaekspertidele end teises keskkonnas tööalaselt proovile panna. Kandideerimise tähtaeg on 15. mai 2016. 

„Kolm kuud Ghanas töötamist tähendas minu jaoks intensiivset kohanemist, suhete loomist ning töist tegutsemist, mille läbi sain tõuke uuteks erialasteks suundadeks,” ütleb oma kogemuse kohta eelmisel sügisel Ghanas õpetajana töötanud Mai Mikkelsaar. Aastate jooksul on Ghanas, Keenias ja Ugandas töötanud 29 Mondo vabatahtlikku. Samuti on vabatahtlikke lähetatud Birmasse ja Jordaaniasse. Eesti inimesed on muu hulgas panustanud nii meditsiinitöötajate kui õpetajate koolitamisse, korvide ja tekstiilitoodete tootearendusse, põllumajandusühistu käivitamisse kui ka partnerorganisatsioonide üldise võimekuse tõstmisesse. 

Vabatahtlikud lähetatakse Eesti Välisministeeriumi poolt Eesti Arengukoostöö programmi raames selle aasta sügisel ning nende eesmärgiks on toetada ja arendada arengukoostööd MTÜ Mondo partnerorganisatsioonidega. 

Varasemate vabatahtlike blogidega saab tutvuda aadressil http://mondo.org.ee/vabatahtlikud/

Kandideerimise nõuded ja lisainfo leiab MTÜ Mondo kodulehelt: http://mondo.org.ee/mondo-pakub-kahele-tegusale-eksperdile-vabatahtlikku-tood-aafrikas/ 

Lisainfo:
Aliine Lotman
MTÜ Mondo
+372 5841 6717
www.mondo.org.ee
www.maailmakool.ee