Uudised

Kodukant kutsub toetama vabatahtliku tegevuse laata

laine uudised-laine
15. mai 2017

18. novembril toimub Tallinna Lauluväljakul vabatahtliku tegevuse laat, et tutvustada vabatahtliku tegevuse võimalusi tallinlastele ja harjumaalastele ning leida vabatahtlikke kaasavatele ühendustele hädavajalikke abikäsi. Laada toimumisele saab kaasa aidata igaüks andes sellele hoogu Hooandjas.

Vabatahtliku tegevuse võrgustik, Liikumise Kodukant, Noorteklubi Active, ESTSAR, EstYes ja Harjumaa Arendus-ja Ettevõtluskeskuse eestvedamisel korraldavad  sel sügisel vabatahtliku tegevuse laata. Laat toimub 18. novembril Tallinna Lauluväljakul ning on suunatud esmajoones Tallinna ja Harjumaa elanikele.

„Meie seas on väga palju inimesi, kes panustavad oma aega ja oskusi vabatahtlikuna, kuid ometigi ei tea ligi 70% Eesti elanikest vabatahtliku tegevuste võimalustest suurt midagi. Tahame nendele inimestele tutvustada võimalusi tegutseda vabatahtlikena, sest sobilikke võimalusi leidub nii lastele, noortele, täiskasvanutele kui ka juba eakamatele inimestele,“ selgitab vabatahtliku valdkonna juht Eha Paas.

Laadal tutvustavad oma tegevusi ning vabatahtliku töö pakkumisi 50 ühendust ja asutust, näiteks Toidupank, ESTSAR, Naiskodukaitse, Noorteklubi Active, SCULT, Wikimedia jne. Seega on pea igal osalejal võimalik leida endale meelepärane ja jõukohane tegevus. 16. mail toimub laadal osalevatele ühendustele ettevalmistav seminar, kus tutvustatakse laada ülesehitust ja töökorraldust ning suurte kogemustega turundusjuhi Kadri Ärmi käe all õpitakse paremini korraldama ühenduse turundustegevusi.

Laada korraldusmeeskond koosneb erinevate vabaühenduste eestvedajatest, kellest suur osa panustab tegemistesse vabatahtlikuna. Ometigi seonduvad laada korraldamisega mitmeid kulud, mille katmiseks on igaühel võimalus hoogu anda Hooandjas.

Projekt on leitav siit:

Eesti keeles http://www.hooandja.ee/projekt/vabatahtliku-tegevuse-laat

Vene keeles http://www.hooandja.ee/ru/projekt/vabatahtliku-tegevuse-laat

Lisainfo vabatahtliku tegevuse võrgustiku kohta:  http://vabatahtlikud.ee/organisatsioonile/vabatahtliku-tegevuse-vorgustik/

 

Anu Viltrop
Vabatahtliku Värava toimetaja
Eesti Külaliikumine Kodukant
tel: +372 5665 9118
e-post: anu.viltrop@kodukant.ee