Uudised

Kodukant kutsub valima aasta küla

laine uudised-laine
16. jaanuar 2017

Eesti Külaliikumine Kodukant kutsub kõiki maakondi saatma kandidaate Aasta Küla konkursile. Kandidaate oodatakse 1. märtsini, enne seda peavad maakonnad omapäi selgitama välja oma kandi kõigekõigemad. Tänavune aasta küla kroonitakse, Maapäeval Vana-Võidus 4. augustil 2017.

Tiitli väärilist maakogukonda valitakse maakondadest üles seatud kandidaatide – ühtehoidvate, arenevate, avatud ja ettevõtlike Eesti külade/külade piirkondade/alevike – hulgast hoolikalt – kõiki kandidaate külastab suve alguses komisjon, vaagitakse nii külas juba seni tehtut kui ka tulevikuks plaanitut.

Oma panuse, koos paljude teiste toetajate-koostööpartneritega – annab Aasta küla valimisse rahvusringhääling ja Terevisioon, tutvustades kõiki kandidaate, kutsudes televaatajat hääletama ja tehes enim hääli saanud külas oma hooaja lõpusaate.

Aasta Küla konkursi täpsem info on leitav Kodukandi veebilehel rubriigis AASTA KÜLA.

Tänavu 20 aastaseks saava Eesti Külaliikumise Kodukant eestvedamisel valitakse Eesti tublimat-ühtehoidvamat-tegusamat küla juba enam kui kümme aastat. Konkurss toimub üle aasta, Maapäeva toimumisaastail, ning Aasta küla tiitlit kannab tänaseks juba lausa 8 Eesti kaunist maakohta – nimelt on kahel korral auväärse tiitliga pärjatud lausa kaks küla korraga:

2005    Kamari ja Uljaste

2007   Kuhjavere

2009   Kiideva ja Viitina

2011    Prandi

2013    Lustivere külade piirkond

2015    Leedri

Lisainfo:
Krista Habakukk
Juhatuse liige
tel: 5553 3990
e- post: krista@kodukant.ee