artikkel

Kogukonda saab panustada vaimselt ja füüsiliselt terve kodanik

laine
Liisi Rokk 9. märts 2020
Foto: erakogu

Hea Kodaniku talvenumbris küsisime vabaühendustelt ja aktiivsetelt kodanikelt üle Eesti, kas on elu väljaspool Tallinna. Väiksemates kohtades vaimse toe pakkumisest mõtiskles Liis Rokk MTÜst Toetus.

MTÜ Toetus tegutseb Keilas 27. aastat eesmärgiga abistada inimesi psühholoogiliste ja logopeediliste probleemidega toimetulekul. Meie poole on aastate jooksul pöördunud aktiivsed ja julged kodanikud, kes teadvustavad probleeme ja on valmis abi otsima. Abistada saab vaid siis, kui inimene seda ise teha laseb.

Mida tervemad on inimesed vaimselt ja füüsiliselt, seda kvaliteetsem ja rikkam on nende elu ning seda rohkem on nad valmis panustama ühiskondlikku tegevusse ja kogukonna arengusse. Kahjuks on ärevus, depressioon, pereprobleemid, laste kõneprobleemid ja paljud muud hädad meie ühiskonnas kasvavad  mured, mis pärsivad inimeste aktiivseks ühiskonna liikmeks olemist. Tegutseme selle heaks, et inimesed teadvustaksid ja tunnistaksid oma probleeme ega laseks neid suureks paisuda, vaid julgeksid valehäbita kohe abi otsida.

Inimeste hulgas on levinud müüt, nagu saaks pealinnas paremat ja kvaliteetsemat nõustamisteenust kui väiksemates kohtades. MTÜ Toetus näitel oleme valmis seda müüti kummutama, kuna kõik meie spetsialistid töötavad ka Tallinnas asutustes, mis pakuvad samu teenuseid. Lääne-Harjumaa inimestele oleme Keilas oluliselt lähemal ning arvame, et pakume head ja kvaliteetset teenust.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toel oleme koolituste ja infotundide kaudu püüdnud viia vaimset tervist tähtsustavat teavet piirkonna eri asutustesse. Koostöös Keila Kiwanis Klubi ja Keila Noortekeskusega korraldasime augustis vabaühenduste rongkäigu ja avatud uste päeva, kus osales ligi 20 piirkonna vabaühendust. Soovisime sellega teadvustada kogukonnale aktiivse eluhoiaku ja oma riigi väärtustamise olulisust ning loodame, et üritusest saab iga-aastane traditsioon.

MTÜ Toetus unistus on õnnelikud ja rahulolevad Eesti inimesed. Meie missioon on tõsta nõustamise ja teraapia toel nimeste teadlikkust vaimse tervise väärtusest ja panustada inimeste elukvaliteedi paranemisesse. Meie töö on äge, kui inimesed on oma probleemid seljatanud ja saavad taas olla head, rõõmsad ja tegusad kodanikud, panustades oma aega ja tahet kogukonna arengusse.

Ilmus Hea Kodaniku talvenumbris.

Hea Kodaniku artiklid valmivad vabatahtlikkuse alusel, kuid tellimise, toimetamise ja ajakirjakaante vahele seadmisega kaasnevad paratamatud kulud. Kui sulle meeldivad Hea Kodaniku artiklid ning tahad toetada nende ilmumist ka edaspidi, toeta meid siin: https://heakodanik.ee/toeta.